9°C słabe opady deszczu

Czy dziś wróci do nas prawdziwe lato? [PROGNOZA POGODY]

Pogoda, dziś wróci prawdziwe [PROGNOZA POGODY] - zdjęcie, fotografia

Pogoda dla Torunia i okolic.

Noc, mimo że pochmurna i obfita w opady, była całkiem ciepła - termometry wskazywały nawet 16 st. C. Okresami dało też się usłyszeć grzmoty i dostrzec błyskawice. Zdaniem meteorologów w ciągu dnia powinno być podobnie. Słońce będzie przeplatać się z niezbyt licznymi chmurami, które w drugiej połowie dnia mogą jednak stać się powodem deszczu czy nawet lekkiej burzy.

Jak zapowiada meteorolog Rafał Maszewski, będziemy w zasięgu płytkiego niżu atmosferycznego (stosunkowo wysokie ciśnienie w jego centrum), który będzie się przemieszczał nad północną częścią Polski. Pozostaniemy w bardzo ciepłej masie powietrza, która po południu ogrzeje się do 24 st. C.

Będzie dominował południowo-zachodni wiatr, który powieje z umiarkowaną prędkością.Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się nieznacznie wahać, a warunki biometeorologiczne pozostaną niekorzystne. Ewentualne opady mogą wystąpić późnym popołudniem lub wieczorem.

Jak będzie w kolejnych dniach? Niestety lato nie będzie nas rozpieszczało. Synoptycy przewidują, że aż do poniedziałku będzie raczej pochmurnie i możliwe będą deszcze oraz burze. Na pociechę warto zaznaczyć, że temperatura wciąż ma utrzymywać się w okolicach 23-24 st. C.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pogody w Toruniu? Kliknij TUTAJ


Czy dziś wróci do nas prawdziwe lato? [PROGNOZA POGODY] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się