Czas na otwarcie Centrum Innowacyjnej Edukacji w Toruniu. Pojawi się wystawa za 4 mln zł

Wydarzenie, otwarcie Centrum Innowacyjnej Edukacji Toruniu Pojawi wystawa - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 30/11/2019 08:00

W piątek (6 grudnia) nastąpi oficjalne otwarcie Centrum Innowacyjnej Edukacji. Do obejrzenia - wystawa “Ścieżki dorastania” oraz specjalny komiksowy mural w holu budynku.

Kilka dni dzieli nas od otwarcia Centrum Innowacyjnej Edukacji w Toruniu. Inwestycja, która pochłonęła niemal 18 mln zł (sama wystawa kosztowała prawie 4 miliony) to kolejna część renowacji dawnych Młynów Richtera. Wraz z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przy ul. Łokietka będzie działał kompleks edukacyjno-kulturalny. Prace trwały kilkanaście miesięcy - od marca 2018 do listopada 2019. Rozbiórka budynku była nawet pokazywana w programie “Wyburzacze” emitowanym w TVN Turbo. Co zobaczymy w CIE?

Główna wystawa, dostępna już od piątku (6 grudnia) to "Ścieżki dorastania", czyli ekspozycja poświęcona dojrzewaniu. Temat trudny, ale jednocześnie ważny w życiu każdego człowieka. Jak mówią organizatorzy, ma pomóc w "zdaniu egzaminu z dojrzałości". 31 interaktywnych stanowisk podzielonych na 3 ścieżki tematyczne pokazuje najważniejsze aspekty związane z dorastaniem - zarówno fizycznie, jak i w kontekście społeczno-kulturowym. – Wystawa przybliża specyfikę wieku dojrzewania. Oswaja z emocjami, problemami tej fazy życia pozwalając, przezwyciężyć problemy, których młodzież doświadcza, ale niejednokrotnie nie rozumie – tłumaczy prof. dr hab. Krystyna Szafraniec z UMK.

Jednak to nie wszystkie atrakcje czekające na tych, którzy zdecydują się odwiedzić Centrum Innowacyjnej Edukacji. Wyjątkowego charakteru nabiorą ściany w holu budynku. Zadba o to toruński artysta Andrzej Poprostu.

- Nowy budynek ma służyć lokalnej społeczności i być przez nią współtworzony. Chcemy, aby Centrum Innowacyjnej Edukacji było miejscem, w którym będziemy prezentowali dorobek toruńskich twórców kultury. Współpraca z Andrzejem Poprostu jest jednym z pierwszych kroków w tym kierunku - mówi Monika Wiśniewska, dyrektor Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. - Jestem przekonana, że ten wielkoformatowy projekt zaskoczy naszych gości i na długie lata będzie jednym z charakterystycznych elementów tego miejsca - dodaje.

Twórczość Andrzeja Poprostu jest też dostępna w przestrzeni publicznej. Jest autorem ponad 100 murali w Toruniu, Polsce i za granicą. Artysta związany jest z toruńską kulturą niezależną, animuje scenę streetart i nadaje muralową estetykę miastu. To co przygotował dla gości CIE do zobaczenia już od 6 grudnia. Rąbka tajemnicy jego kreatywności uchyla Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na swoim profilu w mediach społecznościowych. 

Bilet na wystawę kosztują: 12 zł, 10 zł (ulgowy), 8 zł (grupowy), 30 zł (rodzinny). Można je kupić w elektronicznym systemie sprzedaży online oraz w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Kosztują: 12 zł, 10 zł (ulgowy), 8 zł (grupowy), 30 zł (rodzinny). Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Młyn Wiedzy

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, młyn wiedzy, centrum nowoczesności, łokietka, ścieżki dorastania, centrum innowacyjnej edukacji, - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama