Czas na ostatnie wakacyjne wydarzenie nad jeziorem w Kamionkach

Wydarzenie, ostatnie wakacyjne wydarzenie jeziorem Kamionkach - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 11/09/2019 08:00

Łysomiczek, a więc specjalny bieg organizowany na terenie gminy Łysomice już w niedzielę (15 września) odbędzie się na plaży w Kamionkach. Zaplanowano też koncerty i Festiwal Kolorów. 

Na przedostatni weekend kalendarzowego lata przygotowano niecodzienną propozycję dla amatorów rekreacji i pasjonatów sportowej rywalizacji. Plaża nad jeziorem w Kamionkach Małych znów stanie się miejscem zabawy i rozrywki. Tym razem dzięki Łysomiczkowi. To wyjątkowy bieg zarówno dla dzieci, jak i dla doświadczonych biegaczy. Ci pierwsi połączą sport i zabawę na zbudowanym z tej okazji placu przeszkód. Drugich czeka bieg wokół jeziora, ale i na jego trasie czekają niespodzianki. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę (15 września). Jego start przewidziano na godzinę 15:00.

Z relacji publikowanych w mediach społecznościowych wynika, że przeszkody będą bardzo różnorodne, a ich pokonanie wymaga sporej pomysłowości. - Mamy kolejnych współorganizatorów. Dyrektorzy szkół Łysomice i Turzno zadeklarowali pomoc szkół przy budowie przeszkód dla najmłodszych. Trasa łatwa nie będzie - informują organizatorzy. 

W przygotowaniu medali z logiem i dniem rozegrania zawodów pomógł wójt gminy Łysomice Piotr Kowal. Dla uczestników rywalizacji organizatorzy zapewniają też liczne konkursy z nagrodami do wygrania w loteriach. Poza tym impreza ma też inny szczytny cel. - Podczas tegorocznej edycji Łysomiczka podjeliśmy współpracę z fundacją Kosmiczna Droga Do Gwiazd. Zbierane pieniądze zostaną przekazane na wyjazd dzieci do fabryki czekolady w Warszawie - piszą w mediach społecznościowych organizatorzy. Na biegu nie kończy się okazja do wspólnej zabawy. Dodatkową atrakcją będzie też Festiwal Kolorów. Natomiast na zakończenie tego pełnego wrażeń dnia zaplanowano występ grupy Just Like Greg.

Organizatorem biegu Łysomiczek jest Stowarzyszenie „Dla nas”, przy współpracy wójta gminy Łysomice, firmy F.H.U. Artur Marzec oraz Stowarzyszenia „NaNudęMy”. Zapisy na bieg prowadzone są na stronie www.chronotex.pl. Trwać będą do niedzieli (15 września) do godziny 14:00. Dzieci za rywalizację na plaży zapłacą 10 zł. Bieg wokół jeziora dla dorosłych to koszt 30 złotych. 

(Arkadiusz Kobyliński)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

gmina łysomice, łysomiczek, wójt, piotr kowal, dla nas, nanudemy - komentarze opinie

  • gość 2019-09-12 09:54:19

    Dziękujemy
    https://www.facebook.com/events/2221557264633571/


Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama