Czas na Near Space. W Toruniu wypuścimy w niebo specjalny balon

Wydarzenie, Space Toruniu wypuścimy niebo specjalny balon - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 09/10/2019 13:00

Niecodzienne wydarzenie towarzyszące konferencji Near Space 2019. W piątek (18 października) w Toruniu specjalny balon, startujący sprzed Młyna Wiedzy wyniesie “do nieba” zgłoszone eksperymenty.

Projekt pn. #miniSAT2019 to eksperyment o eksperymentach. Na czym polega? Uczniowie szkół, nauczyciele czy pasjonaci nauki wymyślają doświadczenie. Określają jego koncepcję i sposób przeprowadzenia, a później umieszczają swoje pomysły w opakowaniu zabawki z "jajka niespodzianki".

Eksperymenty ukryte w “kapsule” wielkości piłeczki pingpongowej świadczą o wyjątkowości tego wydarzenia. Dodatkowo podkreśla ją balon stratosferyczny, który wyniesie na wysokość kilkunastu kilometrów eksperymenty przygotowane przez uczestników.  Nie wysyłamy w kosmos zwierząt ani insektów. Nie dopuszczamy spalania i innych reakcji chemicznych w trakcie lotu. Wszelkie płyny powinny być zabezpieczone w odpowiedni sposób  tłumaczy Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. 

Cała akcja odbywa się w ramach projektu "Near Space: Above and Beyond" finansowanego ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Stanowiska piknikowe będą dostępne w dniach 18-19 października. Natomiast nabór eksperymentów do projektu #miniSAT2019 zakończył się w piątek (4 października). Powoli możemy zatem rozpoczynać końcowe odliczanie przed kosmicznym lotem balonem pomysłów uczestników programu. 

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. edupolis.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

eksperyment, młyn wiedzy, konferencja, near space, minisat2019, centrum nowoczesności - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama