19°C bezchmurnie

Czas na kolejną edycję Biegu Wałem Wiślanym

Kiedy: 2018-09-08 , godzina: 10:00

Imprezy, kolejną edycję Biegu Wałem Wiślanym - zdjęcie, fotografia

Już 8 września 2018r. odbędzie się II edycja Biegu Wałem Wiślanym o Puchar Wójta Gminy Wielka Nieszawka.

Tym razem organizatorzy postanowili szczególnie uczcić ważną rocznicę, która będzie miała miejsce w tym roku, czyli 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W związku z tym bezpośrednio po zakończeniu biegu odbędzie się „Patrol Historyczny – żywe spotkanie z historią”, na którym będzie można podziwiać m.in. rycerskie pokazy konne, konkursy łucznicze, warsztaty kowalstwa i czerpania papieru. Imprezie będzie towarzyszył również pokaz tresury psów policyjnych. Trenerzy personalni ze studia SpeedFit Toruń będą prowadzić treningi w kamizelkach EMS – najnowsza metoda treningu personalnego. Na najmłodszych będą czekały "dmuchańce" i lody w promocyjnych cenach w kawiarni Olendra. Kibice będą mogli posilić się w Olendrze (promocyjne ceny) lub zjeść przekąski z FoodTrucka.

I Bieg Wałem Wiślanym o Puchar Wójta Gminy Wielka Nieszawka, który odbył się 9 września 2017 r. okazał się niebywałym sukcesem! Na dystansach 5 i 10 km wystartowało łącznie ponad 200 osób!

- W oparciu o sugestie naszych zawodników, wzbogaciliśmy program zawodów o dwie nowe kategorie biegowe: dystans 500 m dla dzieci do 10 roku życia oraz kilometrowy bieg dla dzieci w wieku 11-15 lat - tłumaczy Karolina Bajek, specjalista ds. marketingu w Centrum Sportu i Rekreacji "OLENDER".

Celem wydarzenia jest popularyzacja sportu, promocja walorów przyrodniczychi historycznych terenów gminy oraz propagowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Nadwiślańskie Wały stanowią ogromnie atrakcyjną przestrzeń. Gwarantują nie tylko piękne widoki, ale mogą być również poważnym sprawdzianem siły i wytrzymałości dla biegaczy.

W II Biegu Wałem Wiślanym liczy się przede wszystkim rywalizacja z własnymi słabościami i dobra zabawa! Na mecie na każdego uczestnika będzie czekał pamiątkowy medal z możliwością wygrawerowania uzyskanego czasu. 

Imprezę poprowadzi Mariusz Luda. Zapisy on-line:  http://zapisy.sts-timing.pl/191/  Wysokość wpisowego na 5 i 10 km wynosi: 40 zł do dnia 1 września 2019 r. lub 60 zł płatne w Biurze Zawodów. Szczegóły również na stronie www.olender.info/bieg oraz na facebook.com/olender

(PC)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Czas na kolejną edycję Biegu Wałem Wiślanym komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się