Czas na “Bocianisko” - wyczekiwane każdego roku popisy artystyczne

Szkoły i licea, “Bocianisko” wyczekiwane każdego popisy artystyczne - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 24/05/2018 13:14

Już jutro w Zelgnie odbędzie się XIV Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół Gminy Chełmża “Bocianisko”.

Przegląd odbywa się od 2001 roku i jest wyśmienitą okazją dla dzieci i młodzieży do zaprezentowania swoich artystycznych talentów. Tegoroczne “Bocianisko” tradycyjnie odbędzie w sali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie. Początek w piątek 25 maja o godzinie 16:00.

Goście mogą liczyć, że Przegląd zapewni im bardzo różnorodną rozrywkę. Na scenie bowiem pojawią się soliści, kabarety, zespoły muzyczne, instrumentalne i taneczne, chóry oraz akrobaci.

W tym roku w trakcie trwania Przeglądu nastąpi także uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. “Lot nad Niepodległością”. Był to konkurs zorganizowany z okazji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do wzięcia udziału w “Bocianisku” zapraszają organizatorzy, czyli Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zelgnie, Grono Pedagogiczne oraz społeczność uczniowska. Co roku na Przeglądzie pojawiają się także dyrektorzy szkół, władze samorządowe, Wójt Gminy Chełmża, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, sponsorzy i mieszkańcy wsi.

Co ciekawe, będzie to druga w ciągu tygodnia duża impreza artystyczna w Zelgnie. W sobotę 20 maja odbyły się bowiem X Majowe Spotkania Twórców Kultury i Sztuki Powiatu Toruńskiego.

(Mateusz Srebniak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Czas na “Bocianisko” - wyczekiwane każdego roku popisy artystyczne komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama