Apator Toruń, Chris Holder wylocie Toruń - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 24/08/2018 09:29

W niedzielę żużlowcy Get Well Toruń prawdopodobnie po raz ostatni wyjadą na tor żużlowy w tym sezonie. Nic więc dziwnego, że już teraz pojawiają się pierwsze spekulacje transferowe.

Podopieczni Jacka Frątczaka w najbliższej kolejce ligowej zmierzą się na własnym stadionie ze Stalą Gorzów. Jeśli chcą awansować do fazy Play-Off, to muszą wygrać minimum dwudziestoma punktami oraz liczyć na zwycięstwo GKM-u Grudziądz w Częstochowie.

Prawdopodobieństwo takiego zbiegu okoliczności jest znikome, dlatego już dziś pojawiają się pierwsze spekulacje transferowe. Jednym z zawodników, który jest na wylocie z Torunia jest Chris Holder. Australijczyk w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań. Według statystyk „Chrispy” zdobywa zaledwie 6,92 pkt./mecz. Zdecydowanie lepiej prezentuje się na Motoarenie (2,111 śr./bieg.), ale na wyjazdach jego forma pozostawia wiele do życzenia (1,357 śr/bieg.).

 

Przed sezonem zarząd klubu i menadżer Jacek Frątczak długo zastanawiali się, czy dać kolejną szansę Holderowi. Ostatecznie Chris ją otrzymał, ale raczej jej nie wykorzystał, bo każdy kibic żużlowy wie, jak ogromnym potencjałem dysponuje były mistrz świata. 

W najbliższą niedzielę (26 sierpnia) Get Well rozegra prawdopodobnie ostatni mecz w tym sezonie, a Holder zapewne ostatni mecz przed odejściem z Get Well. W klubie na pewno będą chcieli zatrzymać Nielsa Kristiana Iversena oraz Jasona Doyle’a, ale reszta składu może się zmienić i już dziś zapowiada to Jacek Frątczak.

- Jeszcze trwa obecny sezon. Po zakończeniu rozgrywek siądziemy i będziemy rozmawiać. Wiadomo, są potrzebne jakieś zmiany w składzie. Spowodowane jest to choćby tym, że wiek juniora zakończy Daniel Kaczmarek. Nic więcej teraz jednak nie mogę powiedzieć - mówi w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” menadżer Get Well.

Początek niedzielnego spotkania Get Well Toruń - Stal Gorzów o 19:30 na Motoarenie. Oficjalna strona PGE Ekstraligi zapowiada, że stacja nSport+ nie przeprowadzi transmisji z tego spotkania.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Chris Holder na wylocie z Get Well Toruń komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama