Chcesz zdobyć kwalifikacje i nowy zawód zupełnie za darmo?

Szkoły i licea, Chcesz zdobyć kwalifikacje zawód zupełnie darmo - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Portal ototorun.pl 06/01/2019 07:03

Okres noworoczny to dobry czas na przemyślenia, postanowienia i podjęcie ważnych decyzji, również zawodowych. Jedną z nich może być wybór nowego zawodu.

Z realizacją planów zawodowych nie trzeba jednak czekać do jesieni. Studium Zdrowia Centrum Edukacji Dorosłych w Toruniu wychodzi bowiem naprzeciw takim pomysłom i jak co roku uruchamia nabór zimowy na swoje kierunki już w styczniu. Zajęcia słuchacze rozpoczną w lutym. Rekrutacja trwa, a nauka jest całkowicie bezpłatna. - Ten nabór koncentrujemy na dwóch bardzo ciekawych i przyszłościowych zawodach: techniku masażyście oraz opiekunie medycznym – podkreśla Teresa Synik, dyrektor Studium Zdrowia CED.

Warto przyjrzeć się bliżej tym kierunkom. Technik masażysta to zawód dla osób, które odnajdują przyjemność w pracy z ludźmi i w podnoszeniu jakości ludzkiego życia. Podczas nauki w szkole słuchacz zgłębia techniki wykonywania masażu medycznego, sportowego, kosmetycznego czy profilaktycznego. Miejsc pracy dla masażystów nie brakuje, ponieważ na absolwentów kierunku czekają oddziały szpitalne, uzdrowiska i sanatoria, przychodnie rehabilitacyjne czy gabinety odnowy biologicznej. W tych miejscach słuchacz odbędzie także obowiązkowe praktyki. CED podpisało bowiem z wieloma instytucjami porozumienie o współpracy.

Opiekun medyczny to kierunek, który stanowi odpowiedź szkoły na potrzeby współczesnego rynku pracy, w tym zagranicznego. To zawód dla osób, które posiadają umiejętność pracy w zespole oraz empatię, tak ważną w kontakcie z drugim człowiekiem. Opiekun medyczny to osoba, która w sposób profesjonalny pomaga osobie chorej i niesamodzielnej zaspokoić jej podstawowe potrzeby życiowe. To osoba, która rozpoznaje i rozwiązuje problemy opiekuńcze podopiecznego w różnym stopniu zaawansowania choroby i w różnym wieku. Roczny program kształcenia obejmuje m.in. działania opiekuńcze nad osobą chorą i niesamodzielną, elementy pierwszej pomocy, język migowy czy język obcy w ochronie zdrowia. Jest on skierowany do wszystkich zainteresowanych, ponieważ w formie kwalifikacyjnego kursu zawodowego mogą się kształcić również osoby bez średniego wykształcenia.

- To zawód zaufania publicznego, dlatego niezbędne są u niego kompetencje personalne i społeczne – zaznacza Teresa Synik. - Opiekun medyczny może podjąć pracę w domach pomocy społecznej czy zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych oraz w sektorze opieki prywatnej. Ofert pracy nie brakuje również w krajach Unii Europejskiej, które cenią sobie wykwalifikowanych opiekunów medycznych z Polski.

Co ważne, Studium Zdrowia CED oferuje bogatą bazę sprzętową do zajęć praktycznych. Poza salami w samej siedzibie placówki w Toruniu, przy Szosie Chełmińskiej 70, szkoła dysponuje zupełnie nową, kompleksowo wyposażoną pracownią masażu i fizjoterapii oraz pracownią do zajęć praktycznych opiekuna medycznego, których dodatkowym atutem jest bliska lokalizacja. W trakcie nauki słuchacze będą w nich doskonalić swoje umiejętności pod okiem profesjonalnej kadry pedagogicznej.

Na koniec warto zaznaczyć, że nauka na kierunkach technik masażysta i opiekun medyczny kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje we wspomnianych zawodach oraz uzyskaniem dyplomu państwowego uznawanego w całej UE.

Szczegóły na stronie www.ced.edu.pl, telefonicznie 56 659 66 86 lub mailowo [email protected]

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Chcesz zdobyć kwalifikacje i nowy zawód zupełnie za darmo? komentarze opinie

  • gość 2019-01-05 11:24:07

    Czesc. Nazywam sie Stanislav Kovac z Warsaw. Otrzymalem pozyczke biznesowa w wysokosci 25 000 000 zl od pana Petera Krajcovica ([email protected], http://spkinvestment.com/). Jest renomowanym pozyczkodawca.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama