9°C słabe opady deszczu

Chcesz się rozwijać? Ten projekt spełnia zawodowe marzenia [FOTO]

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży zainaugurowano projekt „Spełnimy Twoje zawodowe marzenia”.

Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie zdobywania nowej wiedzy oraz rozwijania umiejętności zawodowych osobom dorosłym z powiatu toruńskiego. Projekt finansowany jest z funduszy Unii Europejskiej i będzie trwał w latach 2018-2020.

Nasz projekt różni się od podobnych przedsięwzięć — mówi Katarzyna Komakowska, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży. — Jak do tej pory tworzono oferty kursów, na które mogły zapisywać się osoby dorosłe, które do wyboru miały tylko kursy znajdujące się w ofercie. Natomiast w naszym projekcie osoby, które czują chęć doskonalenia zawodowego, przychodzą do punktów informacyjnych, gdzie z doradcą zawodowym omawiają  wszystkie szczegóły. Po dwóch takich spotkaniach doradca proponuje chętnym dwa kursy, na które kieruje się te osoby.

Na takie bezpłatne doradztwo edukacyjno-zawodowe może liczyć każdy uczestnik projektu. Dzięki doradcy każda osoba będzie mogła trafić na kurs odpowiadający jej predyspozycjom i zainteresowaniom. Projekt jest skierowany do osób, które mają 18-65 lat, mieszkają, uczą się lub pracują na terenie powiatu toruńskiego, mają co najwyżej średnie wykształcenie (w tym studenci) lub dowolne wykształcenie i ukończone 50 lat oraz nie prowadzą działalności gospodarczej. W przedsięwzięciu będzie mogło wziąć udział ponad 1600 osób z całego regionu.

Jeśli chodzi o grupę wiekową 18+, to liczymy po cichu, że w dużym stopniu będą to nasi absolwenci, czy nawet uczniowie, którzy ukończyli 18 rok życia i którzy będą chcieli zdobyć dodatkowe kwalifikacje. Jeżeli chodzi o grupę wiekową 50+, to liczymy na ludzi, którzy nadal są bardzo aktywni zawodowo i chcą zmieniać i rozwijać swoje kompetencje — tłumaczy Katarzyna Komakowska.

Realizatorami projektu są Miasto Bydgoszcz, powiat bydgoski, Miasto Toruń oraz powiat toruński. Z kolei za realizację zadań na terenie powiatu toruńskiego odpowiada Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Punkty informacyjno-rekrutacyjne znajdują się w Gronowie (Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie) oraz w Chełmży (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży i Zespół Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży).

Podczas inauguracji projektu listy intencyjne podpisali: Wicestarosta Toruński Andrzej Siemianowski, Zastępca Burmistrza Miasta Chełmży Marek Kuffel oraz Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki. Listy dotyczą wspólnej promocji działań projektowych. Wsparcie w działaniach mających na celu promowanie projektu zadeklarowały także Miasto Chełmża, gmina Chełmża, gmina Łysomice i gmina Łubianka.

(Mateusz Srebniak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Chcesz się rozwijać? Ten projekt spełnia zawodowe marzenia [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się