12°C bezchmurnie

CBA wzięło pod lupę ojca Tadeusza Rydzyka. Znamy wyniki śledztwa

Religia, wzięło lupę Tadeusza Rydzyka Znamy wyniki śledztwa - zdjęcie, fotografia

Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło czynności sprawdzające w Toruniu. Chodziło o grunty ojca Tadeusza Rydzyk, które otrzymał z ogromną bonifikatą.

Przypomnijmy, że w maju ubiegłego roku wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz zgodził się na przekazanie działki w wieczyste użytkowanie ojcu Tadeuszowi Rydzyk bez przetargu. Eksperci i media podawali, że cena gruntów to około dwa miliony złotych. Okazało się, że redemptoryści mają zapłacić jedynie 111 tysięcy złotych.

- Podstawy prawne udzielenia bonifikaty określa art. 73 ust. 3 Ustawy o gospodarce nieruchomościami - mówił wtedy Adrian Mól, rzecznik Mikołaja Bogdanowicza. 

Natomiast w październiku wyszło na jaw, że redemptoryści dostali dostęp do kolejnych gruntów. Tym razem ojciec Rydzyk wzbogacił się o 0,4 ha z 85-procentową bonifikatą od pierwszej opłaty. Działka jest warta około 400 tysięcy złotych, natomiast duchowni zapłacili 10 tysięcy złotych, a w kolejnych latach będą musieli wpłacać około 200 złotych rocznie.

Grunty toruńskiego redemptorysty przy Porcie Drzewnym zainteresowały posła Platformy Obywatelskiej z Bydgoszczy Michała Stasińskiego. Jego zdaniem i według przepisów, na które się powołuje, grunty Skarbu Państwa nie mogą być zbywane podmiotom, które chcą prowadzić na nich działalność gastronomiczna oraz handlowa.

- W rezultacie publiczny majątek należący do Skarbu Państwa został de facto bez żadnego ekonomicznego uzasadnienia oddany za bezcen organizacji związanej z Ojcem Tadeuszem Rydzykiem aby wspierać okoliczne przedsięwzięcia biznesowe Redemptorystów - napisał w piśmie do CBA Michał Stasiński.

Pod koniec roku sprawą zajęło się Centralne Biutro Antykorupcyjne. Agenci wysłali pisma do wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza i prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. Następnie zaczęli prowadzić tak zwane czynności sprawdzające w naszym mieście.

Te jednak nie wykazały żadnego naruszenia prawa. CBA poinformowało, że po analizie wszystkich dokumentów nie miało żadnych wątpliwości. Ponadto agenci potwierdzili, że sprawa jest zakończona i nie będą już do niej wracać.

(Filip Sobczak) 

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


CBA wzięło pod lupę ojca Tadeusza Rydzyka. Znamy wyniki śledztwa komentarze opinie

  • gość 2018-01-13 12:19:47

    To widać że CBA jest też za o Rydzykiem!!!!!!!!!!!!

  • gość 2018-01-13 12:47:51

    rydzyk wszystkich ma w kieszeni

  • gość 2018-01-13 12:52:55

    jak mozna karac ojca ? trzeba byc wyrodnym synem

  • Hej - niezalogowany 2018-01-13 14:24:10

    To chyba mało przżyliście skoro mówicie o wyrodnym sunu? A tak nie ładka wspomnieć o tatusiu złodzieju i zakłamanynm , patalogicznie pokręconym karle

  • Gośćgosc - niezalogowany 2018-01-13 16:05:54

    Z RYDZYKIRM NAWET SAM DIABEL NIE CHCE MIEC NIC WSPULNEGO

  • Gość piotr - niezalogowany 2018-01-13 16:16:14

    Zamknąć scierwo

  • Gość piotr - niezalogowany 2018-01-13 16:16:48

    Zamknąć scierwo

  • Gość - niezalogowany 2018-01-13 16:45:56

    Rydzyka sprawdza kto rydzykopis czy KIEDYKOLWIEK kru krukowi wydziobal oko to co rządzący wyczyniaja to komuniści .pisiory wygrali wybory ale marnie zarządzają polską typowy burdelpis czy niema normalnych w pisie???

  • POLACY - niezalogowany 2018-01-13 16:53:42

    Ziobro kiedy zostanie wyjaśniona sprawa kradzieży przez rydzyka milionow które biznesmen rydzyk ukradł Polakom zbiórki pieniędzy zbierane dla POLSKIEJ STOCZNI My POLACY czekamy na zwrot skradzionych milionów prawo ZEKOMO ziobro równe dla WSZYSTKICH też dla rydzyka ZŁODZIEJA

  • Gość - niezalogowany 2018-01-13 18:20:35

    Hehe!!!........ ta lupa to jakaś powojenna ale bez wątpienia PZPRowska. Żenada. Wszystko pasi.

  • gość 2018-01-13 19:41:14

    kogoś to jeszcze dziwi ??

  • Gość - niezalogowany 2018-01-13 20:14:36

    Można było się tego spodziewać ! złodziej

  • Gośćsbb - niezalogowany 2018-01-13 20:15:44

    CBA jest skorumpowana i takich bzdur jeszcze nie słyszałem, kraj cwaniakow i złodziei pobieranych przez takie instytucje

  • Zocha - niezalogowany 2018-01-13 21:03:57

    Rydzyk to szuja.Wszyscy to wiedzą bez tego "śledztwa".

  • Rys Ruszył proces ten to gnod - niezalogowany 2018-01-14 01:29:16

    By Rydzyk to złodziej kradnie dziecka i rodziny i starszych gnoda gnidava wy co pozwólcie na to jesteście tacy sami jak on. Niech się dowiedzą za granicą jak okradacie ludzi i dzieci brawo brawo

  • Gość - niezalogowany 2018-01-14 06:55:32

    Ahhh jak O.Rydzyk wadzi komuchom!

  • Gość - niezalogowany 2018-01-14 08:26:46

    Czart czartowi ze łba włoska nie zdejmie

  • Hexa - niezalogowany 2018-01-14 09:24:57

    No cóż Rydzyk to Rydzyk wszystkich ma w kieszeni niedługo doprowadzą do średniowiecza! !!

  • GośćTempl - niezalogowany 2018-01-14 10:24:22

    Największy gangster w tym kraju Zresztą, to już nie jest żaden kraj to jakis p.........y kabaret Oj idzie do złego oj idzie

  • Gość - niezalogowany 2018-01-14 10:30:57

  • Gość - niezalogowany 2018-01-14 10:33:15

  • Gość - niezalogowany 2018-01-14 10:34:52

  • Gość - niezalogowany 2018-01-14 10:37:19

    Tak długo jak ludzie będą dawać nierobom pieniądze tak długo będzie trwało królestwo Ojca Belzebuba milionera

  • Gość - niezalogowany 2018-01-14 13:23:00

    Lepiej było te pieniądze przeznaczyć na emerytów!!

  • Diabel - niezalogowany 2018-01-14 13:39:09

    w koncu moze zrobia porzadcek ze skuwy...m :D

  • gość 2018-01-14 17:35:46

    W Polsce kary są tylko dla Polaków. Dla antyPolaków są profity.

  • Gość - niezalogowany 2018-01-14 21:39:54

    HWDR

  • Lele - niezalogowany 2018-01-15 12:25:31

    Kontrole Policji ,kontrole CBA, uczciwe wyroki sądów w tym kraju nie dotyczą takich jak Pan przybłęda grzyb czy pieski Pisu Więc nie liczmy na sprawiedliwość dla takich jak on

  • gość 2018-01-23 15:31:33

    przepraszam aleee.... kogoś to dziwi? Hellołłł!

  • Pogromca Sukienkowych. - niezalogowany 2018-01-24 13:35:15

    Kulka w łeb i do nieba .A w Polsce zapanuje normalność.

  • Gość - niezalogowany 2018-04-14 22:56:23

    Zamknąc Złodzieja. Oszust. Pisowcy zabierzcie się za kłamczucha.Papież powinien się tym zając.Kombinator