Bydgosko-toruński pojedynek na Festiwalu Smaków

Wydarzenie, Bydgosko toruński pojedynek Festiwalu Smaków - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 12/04/2019 09:15

13 i 14 kwietnia w Centrum Targowym PARK równolegle odbędą się dwa wydarzenia. Targi Turystyczne Wypoczynek i Toruński Festiwal Smaków gwarantują mieszkańcom naszego miasta dwa dni przepysznych wrażeń kulinarnych i niepowtarzalnych atrakcji.

Wiedza Polaków o światowej kuchni byłaby dużo uboższa, gdyby nie programy kulinarne. Przyciągały one przed ekrany nie tylko smakoszy, którzy następnie próbowali sami przygotowywać potrawy, ale też spragnionych historii zaserwowanych w ciekawy sposób. Doskonale łączy te dwie rzeczy Robert Makłowicz.

Wszystkich fanów gawędziarskiego stylu krakowskiego historyka i erudyty czeka niebywała uczta. W czasie Toruńskiego Festiwalu Smaków, o godzinie 15.30, Robert Makłowicz opowie o “Smakach Rzeczpospolitej Wielu Narodów”. Poza tym organizatorzy, a więc Urbitor sp. z.o.o, przygotowali wiele ciekawych propozycji.

13 kwietnia (sobota) od godziny 10:00 trwać będzie prezentacja ofert przygotowanych na poszczególnych stoiskach. Zapowiadane są ciekawe konkursy. Na I piętrze Centrum Targowego PARK zaplanowano wykłady związane z tematyką tegorocznego festiwalu, a więc kuchnią Rzeczpospolitej wielu narodów - specjały praktycznie na wyciągnięcie ręki. O 14:30 przygotowane przez siebie smakołyki zaproponują: Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz Rektor UMK prof. Andrzej Tretyn. Właśnie wtedy rozpocznie się obiad prezydencko-rektorski. Po nich swój wykład wygłosi Robert Makłowicz.

Przed halą od 11:45 będzie okazja do odszukania jadalnych roślin, a także przyjrzenia się pokazom kulinarnym, które zakończą się degustacją. Obfitujący w atrakcje i konkursy pierwszy dzień wydarzenia zakończy wręczenie nagród uczestnikom konkursu o Chochlę Prezydenta oraz wybór Grand Prix Targów Turystycznych Wypoczynek i Toruńskiego Festiwalu Smaków.

Na 14 kwietnia (niedziela) organizatorzy zaproponowali niecodzienną podróż przez smaki różnych regionów. Kaszeba w Toruniu, kuchnia Podlasia, kuchnia żydowska, kuchnia chińska, kąski z bobra - sztuka ognia - można chyba stwierdzić, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tego dnia odbędzie się również “Kuchnia dwóch miast”, czyli pojedynek kulinarny Bydgoszczy i Torunia, ale czego będzie on dotyczył, zainteresowani dowiedzą się na miejscu.

Partnerem wydarzenia jest Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna GROMADA, która również przygotowała dla odwiedzających atrakcje i niespodzianki. Wstęp na Targi Turystyczne oraz Toruński Festiwal Smaków jest bezpłatny.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Wojtek Szabelski/UMT

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

toruński festiwal smaków, targi turystyczne wypoczynek, robert makłowicz, prezydent michał zaleski - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama