Brutalne pobicie w samym centrum toruńskiej starówki!

Sprawy kryminalne, Brutalne pobicie samym centrum toruńskiej starówki! - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 15/04/2019 12:56

Kolejna niebezpieczna sytuacja na toruńskiej starówce. Z soboty (13 kwietnia) na niedzielę (14 kwietnia) doszło do brutalnego pobicia na ul. Szerokiej.

To nie była bezpieczna weekendowa noc na toruńskiej starówce. Z soboty (13 kwietnia) na niedzielę (14 kwietnia) około 1:00 w nocy w samym centrum starówki - na ul. Szerokiej - doszło do brutalnego pobicia. Według świadków jeden z mężczyzn miał zostać przewrócony, a następnie pokopany przez dwóch mężczyzn i kobietęNa twarzy ofiary można było zauważyć liczne rany.

Patrol znalazł leżącego na ziemi mężczyznę dopiero po całym zajściu. Municypalni od razu udzielili rannemu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. W międzyczasie operatorzy monitoringu Straży Miejskiej w Toruniu odtworzyli sytuację przy ulicy Szerokiej i ustalili rysopisy sprawców pobicia.

- Według zarejestrowanych nagrań uczestnicy zajścia udali się do jednego z lokali na ulicy Szerokiej. Niestety w lokalu ich nie było. Ale przed wejściem do lokalu pojawiła się kobieta, która według operatorów monitoringów i świadków zajścia miała kopać leżącego mężczyznę po głowie - mówi Jarosław Paralusz, rzecznik Straży Miejskiej w Toruniu. Kiedy strażnicy transportowali kobietę do komisariatu policji, zauważyli innego ze sprawców pobicia. Mężczyzna zorientował się, że został namierzony przez służby i zaczął uciekać. Udało się go zatrzymać na zapleczu jednego z lokali, ale nie bez problemów. - Był bardzo agresywny. Funkcjonariusze, aby go ująć musieli użyć środków przymusu bezpośredniego - tłumaczy Paralusz.

Zatrzymanymi zajęli się policjanci. Okazało się, że mężczyzna ma zaledwie 18-lat, a kobieta jest o rok starsza. - Ponadto badanie wykazało, że 18-latek miał 0,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a 19-letnia kobieta 1,2 promila - informuje nas Jarosław Paralusz.

W zajściu brał udział jeszcze jeden mężczyzna. Udało mu się uciec, ale po kilku godzinach został zauważony przez operatora monitoringu Straży Miejskiej na ul. Ducha Świętego. Wysłany na miejsce patrol chciał zatrzymać podejrzanego, ale stawiał on czynny opór. Dlatego municypalni musieli użyć wobec niego, jak tłumaczy Paralusz, "środków przymusu bezpośredniego". Po ujęciu jego koledzy próbowali jeszcze "odbić" mężczyznę, ale ostatecznie strażnikom udało się przetransportować go do izby wytrzeźwień. Okazało się, że ma 21 lat.

Teraz tak zwane czynności wobec zatrzymanych będzie prowadzić toruńska policja.

(Redakcja)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

brutalne pobicie na starówce, toruń, policja, straż miejska, - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 16:43:18

    Utylizowac odpad ludzki

  • Ala - niezalogowany 2019-04-15 16:47:25

    Jam zwykle znaleźli go po całym zajsciu, a kiedy byli w odpowiednim czasie i odpowiedniej porze...?

  • As - niezalogowany 2019-04-15 17:29:55

    I jak zwykle ludzie mijali, olali no bo po co komuś pomóc. Na bank ktoś widział cała akcje...

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 17:34:23

    " na twarzy ofiary mozna bylo zauważyć liczne rany głowy" ????

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 17:50:59

    Super, że złapali. Trzeba przyznać, że SM wyjątkowo sprawnie działa przy takich inctdentach. Monitoring po raz kolejny się sprawdził. Nie odpuścili szukania. Ciężko oczekiwać obecności mundurowych w chwili eskalacji agresji. To są sekundy jak się coś zaczną dziać a wszędzie być się nie da jak połowa miasta jest wiadomo w jakim stanie. Ciekawe czy poza alkoholem nie byli dodatkowo "naciągani".

  • Nick - niezalogowany 2019-04-15 18:15:54

    Szkoda że monitoring nie działał kiedy poszkodowany był bity i kopany

  • Prezes kuli ziemskiej - niezalogowany 2019-04-15 18:51:20

    Dobrze że go skopali, siedzieć w domu a nie szlajać się po nocach, w dupach się przewraca.

  • MAŁY KOLEŚ - niezalogowany 2019-04-15 18:58:28

    A jak potraktowali tych co zatrzymali szmaty jeszcze gazem niewinnych potraktowali

  • Torunianka - niezalogowany 2019-04-15 19:24:38

    Dla przykładu na Starym Rynku zrobić publiczną chłostę, tak po 200 batów na początek.

  • Filip - niezalogowany 2019-04-15 21:57:03

    I jak tu teraz spokojnie po toruniu chodzić?

  • Goxxxxxść - niezalogowany 2019-04-15 22:24:11

    Do as: nie widziałeś co się wydarzyło to nie komentuj. Ludzie właśnie pomogli. Pewna pani nawet tamowala krew lecąca z głowy. Więc radzę się nie wypowiadać skoro niewiesz.

  • Maciej - niezalogowany 2019-04-15 23:17:35

    Więcej wódki polaczkom . Jebany kraj . A za trawkę do pierdla . To jest kuwa polskie myślenie . Jebac Polskę nigdy tam nie wrócę .

  • Do Maciej - niezalogowany 2019-04-16 06:27:27

    Nie wracaj 3uropejczyku . Polska dla Polaków i chcących tu mieszkać i kochających ten piękny kraj

  • lordoza - niezalogowany 2019-04-16 08:07:19

    Pokolenie obecnych 18-30 latków to stracone pokolenie. Nie nauczone pracy,szacunku czy kultury. Do tego przepite ,przećpane ,uprawiające seks z byle kim .To efekt wolności-solidarności i róbta co chceta.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 08:49:44

    Kopać leżącego, I 3 na jednego...... Wstyd!!!

  • niko - niezalogowany 2019-04-16 08:53:33

    To co w w ostatnich czasach zaczęło się dziać na toruńskiej starówce to jest jakaś dzicz. Jeszcze dwa lata temu nie do pomyślenia było dla mnie "dostania wpierdziel" na głównej ulicy. W ciągu miesiąca będąc dwa razy późnymi godzinami na mieście byłem zaczepiany przez małolatów z pod toruńskich wiosek. Jedyne wyjście to program Eutanazja+ i tak jest za dużo ludzi na świecie, a po co śmieci trzymać? Zapraszam do hejtowania, szczególnie od ludzi z Lipna(wielcy gangsterzy).

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 09:27:28

    Tylko ciekawe czy poszkodowany był trzeźwy?

  • Gość Stach - niezalogowany 2019-04-16 09:29:00

    To jest bezstresowe wychowanie,potem wyrasta patologia

  • Jam jest. - niezalogowany 2019-04-16 09:44:33

    Gdzie są patrole policji?? Monitoring patrzy cały czas to co nikt tego nie widział. Zwiększyć patrole szczególnie na weekendy i lać po dupach tych młokosów nie wyrzytych. Na pole widły do rąk i wyrzyć ich na siłę. Pozabierać smartfony tablety Xboxy pleye i inne badziewia .

  • gość 2019-04-17 21:17:50

    ten caly artykul to same klamstwa wiejskej szmaty zezowaty wie najlepiej jak bylo

Dodajesz jako: |