Broń w rękach dzieci ze żłobka w Toruniu. Jest reakcja miasta [FOTO]

Wiadomości, Broń rękach dzieci żłobka Toruniu reakcja miasta [FOTO] - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Portal ototorun.pl 05/11/2019 17:17

Dzieci z bronią w ręku? Taka sytuacja miała miejsce w jednym z toruńskich niepublicznych żłobków.

Ośrodek Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oburzony zdjęciami, które zostały wykonane w jednym z niepublicznych żłobków w Toruniu. Widać na nich dzieci, które bawią się bronią, a konkretnie repliką Kałasznikowa i bagnetu. Plastikowe zabawki przyniósł żołnierz. Podczas spotkania opowiadał najmłodszym o służbie w wojsku.

- Nieważne, że to plastikowe repliki, ważne jaką informację otrzymuje dziecko - strzelanie jest fajne, nóż bojowy to świetna zabawka - czytamy na Facebook-u Ośrodka. - Czy ktokolwiek z wychowawców ma jakieś przygotowanie pedagogiczne? Czy studiował psychologię rozwojową dziecka? Czy zdobył się na najmniejszą choćby refleksję?! Nie mamy nic przeciwko spotkaniom z przedstawicielami różnych zawodów, ale każdorazowo plan zajęć musi uwzględniać na jakim etapie rozwoju są dzieci!

O sprawie powiadomiony został Urząd Miasta, który w specjalnym oświadczeniu poinformował, że właściciele placówki zostaną upomnieni. Poza tym w tym żłobku przeprowadzona zostanie doraźna kontrola przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej.

- Chciałabym przeprosić wszystkich, którzy poczuli się poruszeni wykorzystaniem niewłaściwych akcesoriów w prowadzonych zajęciach - powiedziała w rozmowie z RMF FM Karolina Stusińska, dyrektor żłobka. - Jednocześnie zapewniam, że dołożę wszelkich starań, by sytuacja, która może być dwuznacznie odbierana nie miała miejsca.

*

Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: [email protected]

(AM)

fot. Ośrodek Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych/FB

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

żłobek, broń, toruń, dzieci z bronią - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-05 18:33:34

    Zabawa bronią zabawkową nie jest to jakaś zbrodnia dziecko naśladuje pewne cechy od rodziców i od rówieśników jeżeli dziecko zobaczy że zostało zamordowane zwierzę człowiek i będzie do tego zmuszane Też z pewnością zamorduję ale zabawa bronią zabawkową Zaznaczam do niczego nie kieruję Co za bzdury by w ogóle wypisujecie w artykułach

  • GośćMarzena - niezalogowany 2019-11-05 18:55:06

    no cóż ja wychowałam się bawiac się w wojnę biegając z patykiem w ręki strzelaliśmy do siebie. Mam 50 lat dotychczas nikogo nie zabiłam nie mam takich zapędów. Bardzo szanuję każdego człowieka i uwielbiam zwierzęta.Coś z tym pokoleniem jest nie tak..... 30 lat temu w każdym przedszkolu były chomiki rybki papugi nawet i kot się trafił .Weterynarz tych zwierząt nie odwiedzał i żadnego zgonu z tego powodu nie było. Niech teraz pojawi się jakieś zwierzątko w przedszkolu od razu wybucha
    epidemia -rozszalałych rodziców :-)

  • Lol - niezalogowany 2019-11-05 18:55:14

    Zgodzę się z kolegą/koleżanka wyzej, nie sprowadzajmy wszystkiego do nie wiadomo jak wielkiej skali. Ludzie szukają wszędzie problemów a media dolewaja jeszcze oliwy do ognia. Wątpię że tak małe dzieci cokolwiek rozumia a tym bardziej zapamiętaja z tego okresu w późniejszym wieku. Sprobujcie sobie przypomnieć co robiliście/widzieliście czy czego ktoś was uczył w takim wieku, a kto wie może też wam ktoś nóż ale prawdziwy dawał do ręki? Ja osobiście nie pamiętam nic z tego okresu. A jak byłem trochę starszy to bilismy się kijami w lesie, bawiliśmy w wojnę, grałem w zabijanki na kompie, dostawałem na dupe jak coś przeskrobalem i jakoś nie robię tego wszystkiego w dorosłym już życiu...

  • gość 2019-11-05 18:55:39

    Dziękujemy bardzo za porady psychologiczne Ośrodkowi ZRiK, niech się kiszą we własnym sosie i ręce precz od dzieci. Poza tym jakie kompetencje mają doradcy z tego ośrodka, który neutralnością ideologiczną nie grzeszy? Wystarczy zajrzeć na ich stronę. Mam poważne wątpliwości czy wiedza psychologiczna anonimowych członków tego ośrodka ma podstawy naukowe i czy nie jest ona przyjmowana pod z góry założone tezy: promocji lgbt itp. Ciekawe jest to, że ktoś przyjmuje ich argumenty już nie jako stronę sporu ideologicznego, ale jako kompetentnego w każdej dziedzinie. Ile to się pozmieniało, najpierw obrona przed "opresyjnym" społeczeństwem a teraz atak. Miasto Toruń oczywiście się posrało i bije pokłony. Gratuluję "odwagi" przed anonimowymi ekspertami, no chyba że podziela ich "poglądy" xD

  • Gość - niezalogowany 2019-11-05 20:14:12

    Jeba*** ten piepr*** ny Ośrodek Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, pracują tam same cwe***, których za swoje antypolskie poglady powinno skazac na szubienicę! A właściciel tego ośrodka sam na wyrok w Polsce i uciekł do Norwegii skąd kieruje tą zdziczała organizacją. Dla przypomnienia właściciel to niejaki Rafał Gaweł. "Sąd Apelacyjny w Białymstoku obniżył do dwóch lat więzienia karę dla współzałożyciela Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Rafała Gawła. Był on oskarżony m.in. o oszustwa. Wyrok jest prawomocny."

  • Kopiernik - niezalogowany 2019-11-05 23:32:29

  • Gośćcu - niezalogowany 2019-11-06 08:58:20

    Tak chłopcom dać różowe lalki i wtedy mówić że to fajne zabawki!!! Na moje czołgi powinni oglądać karabiny i inne ... oswajać i pokazywać naśladować żołnierza polskiego. ..

  • gość 2019-11-06 11:55:13

    A czym ma się bawić młody chłopak - lalkami? a może ten dziwny ośrodek uszyje tęczowe sukienki chłopcom? Facet bawi się w żołnierza, policjanta, strażaka.... i już.

  • gość 2019-11-06 11:59:25

    Nie widzę problemu.....

  • Maciek - niezalogowany 2019-11-06 15:29:00

    Ale straszne, ktoś przyniósł plastikowy karabin do żłobka. No masakra po prostu, BROŃ W ŻŁOBKU!! Mój syn ma kilka plastikowych pistoletów i rewolwerów, jego koledzy też. Latem bawią się w policjantów i złodziei. Nic złego się nie dzieje. Tania sensacja.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 21:12:23

    A ten ośrodek to jakaś rządowa instytucja co się tak przyczepia jak rzep psiego ogona do wszystkiego? Takie zachowanie jest nie do przyjęcia. Ktoś powinien zrobić z tym ośrodkiem porządek bo tylko jadem pluje

  • gość 2019-11-08 10:50:34

    Popieram żołnierza i to że opowiadał dzieciom o pracy w wojsku. Ten Ośrodek Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych robi z igły widły. Ja mam sprzęt rycerski i też pokazuję dzieciom przy okazji różnych rekonstrukcji historycznych...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie