Boa dusiciel w Toruniu. Pracownicy MPO zszokowani widokiem!

Straż Miejska, dusiciel Toruniu Pracownicy zszokowani widokiem! - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 03/10/2019 13:52

Niecodzienna sytuacja w Toruniu. Strażnicy miejscy z eko-patrolu odłowili węża, który znajdował się w śmieciarce przy ul. Matejki.

Pracownicy MPO, którzy odbierali pojemniki na śmieci przy ul. Matejki zauważyli w śmieciarce dużego węża. Natychmiast o tym fakcie poinformowali dyżurnego Straży Miejskiej, który na miejsce wysłał funkcjonariuszy z eko-patrolu.

- W pojeździe do wywozu śmieci znajdował się wąż boa tęczowy kolumbijski - mówi Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu. Strażnicy odłowili gada i przewieźli do specjalisty ofiologa, u którego pozostał pod opieką do czasu odnalezienia właściciela.

Strażnik z eko-patrolu razem z odłowionym wężem.

Boa tęczowy to gatunek węża z rodziny dusicieli, jeden z przedstawicieli podrodziny Boa. Jest jednym z łatwiejszych w chowie dusicieli. Jego cechą charakterystyczną jest wyraźny, metaliczny połysk łatwo zauważalny w naturalnym, jak i sztucznym świetle.

(AM)

fot. Straż Miejska w Toruniu

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, wąż, boa dusiciel, eko-patrol, straż miejska - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 18:25:00

    Ludziom bije na glowy
    Krokodyle zaczna chodowac
    Boa to w portkach sie ma

  • Gościeł - niezalogowany 2019-10-03 22:28:47

    Piszecie "boa dusiciel" (boa constrictor), pokazujecie brazylijskiego tęczowego (epicrates cenchria cenchria), znaleziono kolumbijskiego tęczowego (epicrates cenchria maurus), brawo :D Mogliście jeszcze wpleść jakiegoś pytona po drodze :D

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 22:40:38

    Przecież to nie jest boa dusiciel...

  • Gość jak trza - niezalogowany 2019-10-04 04:30:20

    Pytong to pytong..

  • Gość nr 2 - niezalogowany 2019-10-04 07:32:01

    Ten wąż to nie boa dusiciel. Nie zdziwilabym się gdyby pokazali zaskronca :)

  • Gość nr 2 - niezalogowany 2019-10-04 07:32:23

    Ten wąż to nie boa dusiciel. Nie zdziwilabym się gdyby pokazali zaskronca :)

  • Gość - niezalogowany 2019-10-04 11:25:48

    Temu właścicielowi węża powinni wysoki mandat dać i w gacie węża tego wsadzić

  • Pioteł - niezalogowany 2019-10-04 15:40:55

    Wsadzanie w spodnie węża za karę, grzywna lub coś innego nie pomogą węże uwielbiają takie dziwne miejsca na ucieczkę. W Polsce mało kto może legalnie posiadać niebezpieczne jadowite węże. Generalnie przesadzone, nie są wogole groźne co by to nie było phyton boa i Tp.(malo kiedy w chodowli jest gigant).
    Do tego dochodzi robienie z tego fake news w wielu różnych przypadkach. Właściciel pewnie też się przejoł,jak mi uciekł phyton znalazłem go w szafie w kartonie po zelasku pod samym sufitem. Dwa jebane dni go szukałem sąsiedzi mi pomogli ale nikt z tego nie robi reportażu na siłę, śmieszne to jest. Najgorsza jest wiedza u ludzi a raczej brak wiedzy. Najczesciej spotykanymi materiałami do nauki jest puszczany film 6 razy pod rząd na tym samym kanale tytuł "węże w samolocie" i na tym koniec. Wystarczy przeczytać, obejrzeć coś naprawdę ciekawego żeby zrozumieć jak działa natura bo tu już chyba nie tylko chodzi o same węże i zwrócić go do właściciela bo niestety ale taki z chodowli nie da sobie tutaj rady (nasz klimat zwierzę zmienno cieplne) i dla zwierzaka i właściciela lepiej żeby wrócił. Jedna jeszcze kwestia jeżeli faktycznie są ludzie którzy na pierwszego gada biorą odrqzu phyton tygrysi mający w chodowli do 5 m i dziecko 2 letnie - przykład. No to gratuluję pomysłów bo potem jest sytuacja co tu zrobić rozwiązanie przed kupnem zwierzaka pierdolnij się w łeb!! I psa kup który będzie chronił dziecko przykładowy idioto. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich hodowców

  • Pioteł - niezalogowany 2019-10-04 15:41:27

    Wsadzanie w spodnie węża za karę, grzywna lub coś innego nie pomogą węże uwielbiają takie dziwne miejsca na ucieczkę. W Polsce mało kto może legalnie posiadać niebezpieczne jadowite węże. Generalnie przesadzone, nie są wogole groźne co by to nie było phyton boa i Tp.(malo kiedy w chodowli jest gigant).
    Do tego dochodzi robienie z tego fake news w wielu różnych przypadkach. Właściciel pewnie też się przejoł,jak mi uciekł phyton znalazłem go w szafie w kartonie po zelasku pod samym sufitem. Dwa jebane dni go szukałem sąsiedzi mi pomogli ale nikt z tego nie robi reportażu na siłę, śmieszne to jest. Najgorsza jest wiedza u ludzi a raczej brak wiedzy. Najczesciej spotykanymi materiałami do nauki jest puszczany film 6 razy pod rząd na tym samym kanale tytuł "węże w samolocie" i na tym koniec. Wystarczy przeczytać, obejrzeć coś naprawdę ciekawego żeby zrozumieć jak działa natura bo tu już chyba nie tylko chodzi o same węże i zwrócić go do właściciela bo niestety ale taki z chodowli nie da sobie tutaj rady (nasz klimat zwierzę zmienno cieplne) i dla zwierzaka i właściciela lepiej żeby wrócił. Jedna jeszcze kwestia jeżeli faktycznie są ludzie którzy na pierwszego gada biorą odrqzu phyton tygrysi mający w chodowli do 5 m i dziecko 2 letnie - przykład. No to gratuluję pomysłów bo potem jest sytuacja co tu zrobić rozwiązanie przed kupnem zwierzaka pierdolnij się w łeb!! I psa kup który będzie chronił dziecko przykładowy idioto. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich hodowców

  • gość 2019-10-05 18:34:30

    Jeśli właściciel mądry, to się nie zgłosi po niego- to oczywiste.
    Ponadto wąż nie jest jadowity.
    Dziękuję, dobranoc.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie