12°C bezchmurnie

Blagaj, czyli bajeczne miejsce dla turystów

Relaks, Blagaj czyli bajeczne miejsce turystów - zdjęcie, fotografia

Wspólnie z Coco Tours odkryjcie Bośnię i Hercegowinę, kraj w kształcie serca.

Do wakacji pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz warto pomyśleć o tym, gdzie w tym roku wybrać się na urlop. Oferta agencji turystycznej Coco Tours jest niezwykle bogata, ale nam dziś wpadł w oko Blagaj. To prawdziwa perełka Bośni i Hercegowiny, zresztą za chwilę sami się o tym przekonacie. Zapraszamy Was na krótką podróż do tego bajecznego miejsca... 

Na początek spójrzcie na mapę. Ten kraj przypomina swoim kształtem serce.

Z pewnością zakochacie się w miejscowości Blagaj, która słynie głównie z XV-wiecznego klasztoru derwiszów. I właśnie przy tej atrakcji na chwilę się zatrzymajmy. Obiekt ten powstał już w 1470 r. Został wybudowany w stylu ottomańskim, ustawiony niezwykle malowniczo u podnóża wznoszącej się na wysokość 200 m skały. Przez wieki był islamskim sercem Hercegowiny, a teraz przyciąga tłumy turystów z całego świata.

Wymagany jest ubiór w standardzie meczetowym, czyli zakryte ramiona u wszystkich, u mężczyzn spodnie co najmniej za kolana, u kobiet zakryte nogi i głowa. Obsługa przed wejściem służy bezpłatnie chustami do zakrycia. Oczywiście wszyscy ściągają też przed wejściem buty. Wnętrza są urządzone niezwykle prosto i wyścielone dywanami. W jednym z pomieszczeń znajdują się dwa grobowce.

Tuż obok klasztoru znajduje się kolejna atrakcja turystyczna - z jaskini wypływa źródło rzeki Buny, które zrobi na Was niesamowite wrażenie. Woda wypływa z niego w ilości aż 43 tys. litrów na jedną sekundę, co powoduje, że z jaskini wypływa już prawdziwa rwąca rzeka.

Niedaleko znajduje się miasto Mostar, które słynie ze Starego Mostu. Blisko 30-metrowej długości pojedynczy łuk wznosi się na wysokość ponad 20 metrów nad poziom wody. Mostar to jednak nie tylko most, to również labirynt wąskich uliczek starego miasta ze sklepikami i kafejkami, meczety Cejvan Cehaj i Koski Mehmed Paša, mauretański budynek Gimnazjum Mostar oraz ślady smutnej, wojennej przeszłości.

Bośnia i Hercegowina kusi nas także innymi atrakcjami. Wspólnie z Coco Tours polecamy Wam też jeden z największych i zdecydowanie najpiękniejszy wodospad w Bośni i Hercegowinie, Kravica.

Nie można przegapić także Sarajewa. Mówi się, że to jedna z najpiękniejszych i najprzyjemniejszych stolic europejskich. Miasto ma 400 tys. mieszkańców i jest położone w malowniczej dolinie rzeki Miljacki, otoczone wysokimi górami.

Macie już dość opowieści, chcecie tam pojechać? To odwiedźcie agencję turystyczną Coco Tours przy ul. Małe Garbary 21 lub przy Legionów 216f, gdzie możecie liczyć na fachową pomoc. Pracownicy biura pomogą Wam zaplanować idealny urlop.

Agencja turystyczna Coco Tours

Małe Garbary 21 (10:00-18:00)

792 010 515
793 110 515

Legionów 216f (10:00-20:00)

792 010 515
793 110 515

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku 


Blagaj, czyli bajeczne miejsce dla turystów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się