Wydarzenie, Biznes potrzebuje zawodowców - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 04/03/2019 07:00

Trzecia edycja Toruńskiego Forum Zawodowców odbędzie się 5 marca 2019 roku. Dwanaście szkół średnich zaprezentuje swoją ofertę w Centrum Targowym PARK. Przewidziano szereg interesujących zabaw i konkursów. W wydarzeniu wezmą także udział eksperci,którzy pomogą zaplanować ścieżkę kariery.

- Tegoroczna oferta szkół i samego Forum jest bardzo bogata. Dlatego też zapraszam wszystkich uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców do Centrum Targowego „Park” już 5 marca – apeluje Anna Łukaszewska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia.

Celem akcji jest promocja szkolnictwa zawodowego wśród osób, kończących naukę w gimnazjum, zapoznanie rodziców tych dzieci z perspektywami jakie daje nauka w szkołach branżowych i technicznych, możliwościami podjęcia pracy w kolejnych latach czy dalszej nauki na poziomie uczelni wyższych. Również biznes, może skorzystać na takiej współpracy. Rynek potrzebuje specjalistów w określonych dziedzinach, a wspólne inicjatywy instytucji edukacyjnych i lokalnych przedsiębiorców pomagąją dostosować ofertę do popytu na niezbędne umiejętności. W tym celu w czasie Forum przewidziano działanie specjalnej Strefy Biznesu. - Zaproszono liczne grono przedsiębiorców z myślą o networkingu na linii pracodawca - szkoła - uczeń – mówi Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

W tym roku swoją ofertę zaprezentują:

 • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13

 • Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych

 • Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcące

 • Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

 • Zespół Szkół Technicznych

 • Zespół Szkół Inżynierii Środowiska

 • Zespół Szkół Ekonomicznych

 • Zespół Szkół Samochodowych

 • Centrum Kształcenia Ustawicznego

 • Centrum Kształcenia Praktycznego

 • Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 • Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

Przedstawiciele placówek dostosowali do potrzeb młodzieży nie tylko treść prezentacji, ale także sposób jej przedstawienia.

- Tegoroczne Forum zostanie zorganizowane w jeszcze bardziej nowoczesnej formie, która będzie przyciągała uczniów, a także będzie miała na celu stworzenie interakcji pomiędzy osobami je odwiedzającymi, a szkołami prezentującymi swą ofertę. Wykorzystamy do tego celu nowe rozwiązania multimedialne oraz specjalnie przygotowaną na ten cel oprawę, a także nowe elementy scenariuszowe, min.: konkursy i atrakcje dla zwiedzających - dodaje Łukasz Szarszewski.

Organizatorzy postanowili, że całość warsztatów zostanie podzielona na dwa bloki. Pierwszy - dedykowany uczniom klas gimnazjalnych, drugi - dla uczniów szkół podstawowych.  Początek Forum przewidziany jest na godzinę 10:00. O tej porze każda z biorących udział w wydarzeniu placówek rozpocznie prezentację przygotowanych atrakcji. Będzie więc szansa na zapoznanie się ze sposobami renowacji klasycznych samochodów dzięki wiedzy przedstawicieli Zespołu Szkół Samochodowych. Popularny “gastronomik” przyciągnie “kuchnią młodych mistrzów”, proste pomiary geodezyjne to domena Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska, a pracownicy Zespołu Szkół Ekonomicznych opowiedzą i pokaż m.in o tym co oznacza bycie “perfekcyjnym księgowym”.

Poza opisanymi wyżej, pozostało jeszcze wiele warsztatów, które warto odwiedzić. Wszystkie z wymienionych działań ulokowane będą na parterze Centrum Targowego PARK, wstęp na nie będzie wolny i nieograniczony. Zapoznania się z atrakcjami ulokowanymi na wyższych piętrach, wymaga zapisania się na stronie www.metodycy.torun.pl gdyż ilość dostępnych miejsc jest ograniczona.

Organizatorami III Toruńskiego Forum Zawodowców są: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia i Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, przy współpracy z Zespołem Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych, Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Urbitor Sp. z o.o.

Zakończenie trzeciego Toruńskiego Forum Zawodowców przewidziano na godzinę 16:00.  

(PC)

fot.pixabay.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

centrum wsparcia biznesu w toruniu, toruńskie forum zawodowców - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama