10°C bezchmurnie

Będzie zimno, ale czy ze śniegiem? [PROGNOZA POGODY]

Pogoda, Będzie zimno śniegiem [PROGNOZA POGODY] - zdjęcie, fotografia

Sprawdzamy, czy do Torunia przyjdzie w końcu prawdziwa zima!

Od dziś z każdym kolejnym dniem ma być u nas coraz zimniej. W piątek temperatura maksymalna przewidziana dla Torunia i okolic wynosi 0 st. C. Jutro nawet w najcieplejszym momencie dnia ma być na minusie, najzimniej będzie w niedzielę i poniedziałek, kiedy to na termometrach zobaczymy -3 st. C (w nocy nawet - 7 st. C).

- Już dziś dostaniemy się w zasięg coraz silniejszego wyżu atmosferycznego znad południowej Finlandii - wyjaśnia Rafał Maszewski, autor serwisu internetowego pogodawtoruniu.pl. - Ze wschodu będzie napływać coraz zimniejsza masa powietrza, która w ciągu dnia będzie miała temperaturę około 0 stopni, ale wiatr obniży temperaturę odczuwalną. Będzie zimno.

Za oknami spodziewajcie się sporego zachmurzenia. Sporego, ale nie całkowitego. Dlatego zwłaszcza w godzinach popołudniowych możecie spodziewać się krótkich chwil ze słońcem i błękitem na niebie. Padać raczej dziś nie powinno.

Wschodni wiatr będzie przeważnie umiarkowany, a wysokie ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne utrzymają się na pograniczu obojętnych i w łagodnym stopniu niekorzystnych.

W kolejnych dniach nie spodziewajcie się opadów śniegu, będzie słonecznie. Zwłaszcza w niedzielę.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pogody w Toruniu? Kliknij TUTAJ


pogoda w toruniu, prognoza pogody, śnieg - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się