Będą bezpłatne szkolenia z kompetencji cyfrowych dla dorosłych

Biznes, Będą bezpłatne szkolenia kompetencji cyfrowych dorosłych - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 17/01/2019 10:35

Rozpoczyna się kolejny program Centrum Wsparcia Biznesu pt. “torun.direct – dobre połączenie z biznesem”. Przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Projekt potrwa rok, czyli do stycznia 2020 roku. Weźmie w nim udział 288 osób powyżej 25 roku życia, które chcą zdobyć dodatkowe kompetencje w cyfrowym świecie. Cały cykl składa się z 48 szkoleń, podczas których uczestnicy nabędą wiele niezbędnych dziś kompetencji cyfrowych. Co ważne podczas warsztatów organizatorzy zapewniają sprzęt komputerowy.

W całym przedsięwzięciu chodzi o przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu, czyli zmniejszenie lub usunięcie różnic  między osobami mającymi dostęp i umiejętność korzystania z techniki informatycznej a tymi, które tego dostępu i umiejętności nie mają. Ma to być możliwe dzięki przekazanie umiejętności pozwalających na rozwój kompetencji cyfrowych, umożliwiających wytworzenie popytu na Internet oraz technologie informacyjno–komunikacyjne. Celem jest także nabycie umiejętności korzystania z e-usług, jak i rozwijania umiejętności bardziej zaawansowanych.

Pierwsze z zaplanowanych szkoleń odbędzie się  w dniach 29 i 30 stycznia pod nazwą „Mój biznes w sieci”.  Zajęcia będą odbywać się w Centrum Aktywności Lokalnej 2 Piętro, przy ulicy Konopnickiej 13 w Toruniu. Będą to interaktywne szkolenia przy użyciu komputerów, case study oparte na  indywidualnych przykładach. Zajęcia będą trwały po 8 godzin dziennie z przerwami na lunch, a zostaną zakończone wydaniem specjalnego certyfikatu.

Omówione zostaną metody rozwijania biznesu w sieci, budowania wizerunku w mediach społecznościowych, zarządzania brandem w sieci, komunikacji firmowej w internecie. Pojawią się też tematy związane ze sprzedażą, zakupami, paragonami i fakturami  on-line. Na pierwsze warsztaty w ramach cyklu zapisy zostały już zamknięte z powodu wyczerpania limitu miejsc.

Terminy kolejnych szkoleń znajdziecie tutaj.

(PC)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

centrum wsparcia biznesu, szkolenia cyfrowe, bezpłatne szkolenia, torun direct - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama