6°C bezchmurnie

Basen w ruinie. Zobaczcie, co się dzieje przy Bażyńskich [FOTO]

Modernizacja basenu przy ulicy Bażyńskich w Toruniu rozpoczęła się od prac rozbiórkowych.

Wyburzone zostały niektóre ściany, przez co odkryte są wnętrza, do historii przeszła też przeszklona elewacja. Obiekt z 1987 roku wygląda teraz jak ruina. Ale na tym etapie tak właśnie ma być. Potem to miejsce zmieni się nie do poznania, zresztą sami się o tym przekonacie. W lipcu 2020 roku będzie to już basen na miarę XXI wieku. 

W miejscu dotychczasowego basenu, pojawi się całkowicie nowy obiekt - z poprzedniego pozostanie jedynie niecka basenowa, jednak i ona zostanie poddana właściwej modernizacji, zostanie pokryta odpowiednimi nowoczesnymi materiałami. W planach jest także zachowanie charakterystycznej mozaiki znajdującej na ścianach wewnętrznych pływalni, która także miałaby zdobić nowe wnętrze.

Aktualny i przyszły wygląd basenu przy Bażyńskich.

Na parterze znajdą się kawiarnia, kompleks 5 saun oraz 2 salki do squasha. Pierwsze piętro przeznaczone jest na strefę basenową z szatniami. Zachowana dawna niecka zostanie pogłębiona do 3,95 m i będzie to basen sportowy. Obok znajdą się 2 baseny rekreacyjne i rwąca rzeka. Jeden z tych mniejszych basenów zostanie wyposażony w ruchome dno, dzięki czemu będzie mógł być wykorzystywany do różnych celów, np. do nauki pływania, kąpieli dla najmłodszych, zajęć rehabilitacyjnych i… tańca w wodzie.

W tej strefie znajdą się także dwie zjeżdżalnie. Z tego poziomu będzie także wyjście do basenu zewnętrznego. Na ostatniej kondygnacji znajdą się 2 salki gimnastyczne, sale konferencyjne oraz pomieszczenia administracyjne.

Przebudowa basenu pochłonie 17 milionów złotych.

Galerię zdjęć modernizowanego basenu przy Bażyńskich znajdziecie pod tytułem tego newsa.

(TUB)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


basen, toruń, bażyńskich, inwestycja - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się