19°C bezchmurnie

Barcelona - miasto, w którym można znaleźć cały świat

Relaks, Barcelona miasto którym można znaleźć cały świat - zdjęcie, fotografia

Są takie miasta, które swoją historią i różnorodnością sprawiają, że można nazwać je zwierciadłami świata. Jednym z nich na pewno jest Barcelona. Dlatego wspólnie z agencją turystyczną Coco Tours sprawdzamy, dlaczego warto się tam wybrać.

Barcelona to stolica Katalonii i jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast świata. Tu właśnie tutaj tworzyli Picasso, Zafon, Miro czy Gaudi. To w tym mieście powstała FC Barcelona - jeden z najlepszych klubów sportowych (nie tylko piłkarskich) na świecie.

Już od czasów starożytnych było to ważne miejsce na mapie Europy. Osada została założona przez Fenicjan, a następnie stała się jedną z najważniejszych republik kupieckich Cesarstwa Rzymskiego. Do dziś Barcelona pozostaje jednym z kluczowych miast Europy.

Miasto od jednej strony otoczone jest morzem, od drugiej wysokimi wzniesieniami. Będąc w Barcelonie, koniecznie trzeba się wybrać do Barri Gotic, czyli najstarszej części miasta. Znajdzie się w niej wąskie uliczki rodem nawet z XIII wieku, a miejscami natrafić można na zabytki pamiętające czasy starożytne. Najważniejszym zabytkiem dzielnicy jest katedra La Seu, która powstała na przełomie XIII i XIV wieku. Najbardziej okazałą częścią kościoła są dwie wysokie, ośmiokątne dzwonnice, a wewnętrzny, cichy krużganek z magnoliami, drzewkami cytrusowymi i biegającymi gąskami należy do najbardziej malowniczych zakątków miasta.

Jeśli jesteśmy już przy kościołach, to ominąć nie można także pochodzącego z XIV wieku Santa Maria del Mar. Warto się do niego wybrać, tym bardziej że tuż obok w pięciu pałacach mieści się Muzeum Picassa. Niedaleko znaleźć można także pałac de la Musica Catalana, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, jako jedyny obiekt na świecie oświetlany naturalnym światłem.

Inną równie ciekawą częścią miasta jest Barceloneta. Znajdziemy w niej na przykład największe targowisko w mieście - Boquerię, w której sąsiedztwie natrafimy z kolei na cenne muzea sztuki i galerie z dziełami wybitnych artystów hiszpańskich. Oprócz tego warto przyjrzeć się oczywiście dziełom Gaudiego takim jak: kościół Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Batllo czy Parc Guell.

Barcelona ma wiele do zaoferowania także fanom aktywnego wypoczynku. Świetnie zagospodarowane siedem piaszczystych plaż północnego wybrzeża gwarantuje zarówno relaks, jak i ogromny wachlarz sportów wodnych – od windsurfingu, przez nurkowanie, narty wodne po żeglarstwo. Z kolei miłośnicy wspinaczki mają możliwość zmierzenia się z pobliskimi górami. Bardzo popularne w Barcelonie są rowery, a ich wypożyczalnie znaleźć można na każdym kroku.

Stolica Katalonii z pewnością jest jednym z najbardziej różnorodnych miast Europy, a drugiego takiego miasta nie ma całym świecie.

fot. pixabay.com

 

Agencja turystyczna Coco Tours

Małe Garbary 21 (10:00-18:00)

792 010 515
793 110 515

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku 


barcelona, wakacje, coco tours - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się