Partie Polityczne, Arkadiusz Myrcha Wielki Wybór Polaków - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 24/03/2019 14:14

- PiS chce tworzyć politykę z siłami, które chcą ograniczenia funduszy unijnych. To uderzenie w polskie szkoły, szpitale, rolników, przedsiębiorców czy studentów. We wszystkich Polaków - pisze w felietonie dla "Oto Toruń" poseł Arkadiusz Myrcha.

26 maja staniemy przed wyborem najważniejszym od 1989 roku. Wybrzmiewa to jednoznacznie z apeli wszystkich środowisk politycznych, komentatorów i ekspertów. Jednak co ważniejsze, ta jednoznaczna teza stawiana jest przez Polaków. Wszyscy doskonale wiemy, że najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego nie będą dotyczyły wyłącznie wyłonieniu krajowych delegacji. One zadecydują o losach Unii Europejskiej. O tym, czy zwycięsko przejdzie kryzys zatrzymując pochód narodowych populistów. Czy też popadnie w wielonarodowy kryzys na wzór „Brexitu”.

Dla Polski te wybory będą miały dodatkowe znaczenie. Oprócz współdecydowania o losach europejskiej wspólnoty, zadecydujemy o kierunku w jakim Polska będzie podążać. A kierunki są dwa: Zachód i Wschód. O ile bowiem bogate i rozwinięte kraje jak Francja, Niemcy czy Hiszpania dadzą sobie jakoś radę bez UE, o tyle cały czas goniąca swoich partnerów Polska przepadnie bez wsparcia UE. Jak odgrodzona po wojnie „żelazną kurtyną”. Nie jest bowiem tajemnicą, że Putin za pośrednictwem służb wpływa w sposób niejawny na politykę w Europie, produkując kłamliwe informacje w Internecie czy wspierając finansowo skrajnie narodowe partie na czele z Francuzami czy Włochami.

Dlatego aż dziw bierze, w jaki naiwny sposób PiS daje się wciągać w te rosyjskie intrygi. Z rozkoszą wręcz wywołują kolejne konflikty w UE. Dali potężny parasol ochronny narodowcom, którzy w sieci jawnie kolportują anty-unijne i pro-rosyjskie treści. Bezrefleksyjnie sprowadzają z Rosji miliony ton węgla. W Parlamencie Europejskim chcą zaś tworzyć międzynarodową frakcję z siłami skrajnie prawicowymi, które na sztandarach mają rozłożenie UE na łopatki. A to oznacza zdradę polskiej racji stanu. Tworząc politykę z siłami, które chcą ograniczenia funduszy unijnych. To uderzenie w polskie szkoły, szpitale, rolników, przedsiębiorców czy studentów. We wszystkich Polaków.

Dlatego wrzucając 26 maja kartkę do urny wyborczej zadecydujemy o losach naszej Polski nie na lata, a na pokolenia. To będzie wybór, przed jakim Polacy stanęli w 1989 roku. To będzie nasz wielki narodowy wybór.

Arkadiusz Myrcha

Arkadiusz Myrcha jest posłem na Sejm RP. Obecna kadencja to dla niego debiut w budynku przy Wiejskiej. W parlamencie reprezentuje Platformę Obywatelską. Przed wejściem do Sejmu Myrcha był prawnikiem, dlatego został wybrany jako przedstawiciel Sejmu do Krajowej Rady Prokuratury. W mediach często możemy go zobaczyć, kiedy parlament dyskutuje o sądownictwie i sprawach praworządności.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

arkadiusz myrcha, pis - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-03-25 06:14:05

  Brawo

 • Gość - niezalogowany 2019-03-25 09:45:00

  Będę głosować na pis

 • Gość - niezalogowany 2019-03-26 12:22:26

  Na pewno na KE nie będę głosował po co dinozaury w parlamencie na emeryturę albo kamieniami w Waszych starych liderów jak chciała oświecona była na szczęście już premier

 • Wielkopolanin67Ghost - niezalogowany 2019-03-28 11:15:14

  Myrcha zazwyczaj kłamie i insynuuje.Jest takim politycznym Belzebubem.Arek z żoną Kingą robią Platformie mappetshow. Zatrudniłby ich każdy teatr groteski.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-28 11:30:02

  Panie Myrcha za geopolitykę niech się pan nie zabiera,albowiem lokalna polityka pana przerasta.Jest pan szamanem niczym Guślarz w "Dziadach"Mickiewicza?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama