-8°C bezchmurnie

Alarm w Toruniu. Po mieście grasuje zboczeniec!

Wiadomości, Alarm Toruniu mieście grasuje zboczeniec! - zdjęcie, fotografia

Chciałabym ostrzec wszystkie kobiety - pisze Pani Natalia, która była świadkiem niepokojącej sytuacji, do której doszło w nocy na terenie naszego miasta.

Zboczeniec był widziany przez Panią Natalię i jej koleżankę w nocy z piątku na sobotę (ok. godz. 2:00) na przejściu dla pieszych na Średnicówce, na wysokości ul. Grudziądzkiej w Toruniu.

- Stanął na pasach w przeciwnym kierunku - opisuje sytuację Pani Natalia. - Byłam pewna, że chce przejść na drugą stronę. Niestety, zaczął iść równocześnie z nami. Obok nas. Prawą rękę trzymał ciągle pod kurtką, już to mnie zaniepokoiło. Nagle nas wyprzedził, szedł przed nami. Zaczął grzebać w kurtce, wtedy się przestraszyłam. Nagle, jakby nigdy nic zdjął spodnie, zatrzymał się i stanął naprzeciwko nas. Zupełnie nie wiedziałam co mam robić, koleżanka mówiła, że mam nie panikować. Chłopak odwrócił się i znów zaczął iść prosto, ze spodniami spuszczonymi w dół, co jakiś czas się odwracał w naszą stronę, zaczął ściągać kurtkę, wtedy spanikowałam i szybko skręciłyśmy.

Czytaj też: Szokujące nagrania. Policja zatrzymała pedofila z Torunia [FOTO, WIDEO]

Zboczeniec ruszył za Panią Natalią i jej kolażanką.

- Na szczęście trochę dalej szedł facet, chłopak chyba się przestraszył i zawrócił - kontynuuje Pani Natalia. - Chciałam zadzwonić na policję, ale nie wiedziałam do czego jest zdolny ten chłopak. Po prostu nie wiedziałam, co mam zrobić. Nigdy nie przeżyłam takiego strachu. Nie życzę tego nikomu. Uważajcie na siebie!

Według Pani Natali, ekshibicjonista ma 17-19 lat, to brunet z dłuższymi włosami.

Ten wpis, który został opublikowany w sieci wywołał lawinę komentarzy. Internauci wskazują kolejne tego typu przypadki:

- Ja ostatnio miałam podobną sytuację, z tym że na Bumarze. Czekałam po pracy na chłopaka (po 22 ). Przeszedł koło mnie chłopak mulat ok. 17-19 lat, za jakieś 2 min. wracał i się onanizował. Przeszedł kawałek dalej i stanął, chciał jakby cofnąć się do mnie, ale wyjęłam telefon i ruszyłam w stronę pizzerii, która była jeszcze otwarta. Także dziewczyny uważajcie na siebie.

- Ja kiedyś widziałam gościa, który onanizował się w krzakach koło Muzeum Etnograficznego, od razu zadzwoniłam na policję. Trzeba reagować, jeśli nikt nie reaguje to daje przyzwolenie na takie zachowanie.

Czytaj też: Pedofil z zarzutami. 60-latek posiadał dziecięcą pornografię!

Także w 2015 roku głośno było o ekshibicjoniście, który był widywany w okolicach auli UMK przy ul. Gagarina. O sprawie rozpisywała się lokalna prasa.

Toruńska policja potwierdza, że od czasu do czasu dostaje sygnały od mieszkańców o nieobyczajnych wybrykach.

- Zdarza się, że zachowują się w taki sposób osoby, które są pod wpływem narkotyków lub alkoholu - mówi Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. - W każdym przypadku należy o takiej sytuacji poinformować policję, dzwoniąc pod numery alarmowe 997 lub 112.

Co należy zrobić, gdy natkniemy się na taką osobę? Seksuolodzy są zgodni, na pewno trzeba zachować spokój, nie okazywać swoich emocji. Absolutnie nie można się z takiej osoby wyśmiewać, bo to może wywołać agresję. Najbezpieczniej jest przejść obok niego obojętnie, nie reagując na ewentualne zaczepki słowne czy nawoływania ze strony dewianta.

W skrajnych przypadkach ekshibicjonista może stosować przemoc wobec kobiety. W tym przypadku bezpieczniej jest uciec, narobić rabanu i powiadomić odpowiednie służby.

Według ekspertów, większość ekshibicjonistów nie dąży do kontaktu seksualnego i samo obnażenie się zaspokaja ich seksualnie. Rozbierający się przed nami w odludnej uliczce mężczyzna, może jednak okazać się gwałcicielem.

Warto zainteresować się propozycją Straży Miejskiej w Toruniu, która regularnie przeprowadza kurs samoobrony dla kobiet pod nazwą Jestem bezpieczna.

Za obnażanie się w miejscu publicznym grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 zł albo kara nagany.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

zboczeniec, toruń, policja - komentarze opinie

  • gość 2017-11-20 18:08:41

    ja jak byłem mały to widziałem jak mój tata się obnażył

  • gość 2017-11-21 00:11:51

    Noszę w kieszeni gaz pieprzowy, jak go spotkam z miejsca go użyję, a potem wezwę policję, ostrzegam!

  • gość 2017-11-27 21:16:35

    dziewczyny sie wyzywajaco ubieraja , wiec same sa sobie winne , odslaniacie brzuch nosicie duze dekolty mini spodniczki , czesto niektore nie nosza nawet stanika i majtek , a potem sie dziwia ze ktos moze je zaatakowac lub zgwalcic - jestem normalny - ale " idzie laska bez stanika krotka bluzka cucki sie odznaczaja na bluzce i sie jeszcze usmiecha " dla mnie to jawne zielone swiatlo z napisem " chodz i mnie wez " potem pokazuje takie ciuchy corką a potem sa takie przypadki , koniec tematu !!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl