Akcja strażaków w podtoruńskiej szkole. Dwie dziewczynki trafiły do szpitala!

Straż pożarna, Akcja strażaków podtoruńskiej szkole dziewczynki trafiły szpitala! - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 04/11/2019 15:04

Interwencja Straży Pożarnej w Szkole Podstawowej w Turznie pod Toruniem.

Dziś (4 listopada) o godz. 11:36 Centrum Powiadamiania Ratunkowego zostało poinformowane o podejrzeniu wystąpienia tlenku węgla w budynku Szkoły Podstawowej, która znajduje się przy ul. Parkowej w Turznie w powiecie toruńskim.

Jeszcze przed przyjazdem na miejsce strażaków z OSP Papowo Toruńskie, dwie uczennice zostały zabrane do szpitala. Na razie nie ma informacji o ich stanie zdrowia.

Strażacy sprawdzili szkolne pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla. - Mierniki nie wykryły jednak podwyższonych stężeń - mówi Przemysław Baniecki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Ewakuacja uczniów z tego powodu nie była konieczna, wszystkie pomieszczenia zostały przewietrzone.

*

Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: [email protected]

(AM)

fot. OSP KSRG - Papowo Toruńskie

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

straż pożarna, turzno, tlenek węgla, toruń - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 15:33:05

    Dyrekcja powinna zostac ukarana za spowodowanie niebezpieczeństwa i uszczerbku na zdrowiu..

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 15:51:47

    Idź się lecz

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 16:44:18

    Niestety dyrektor w tej sprawie nie zrobi nic! Tak jak w innych sprawach palcem noe ruszył. Wszystko w tej szkole pod dywan jest zamiatane

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 17:09:55

    Ciekawe kto zgłosił zatrucie tlenkiem węgla skoro dziewczynki zaslabły po lekcji chemii, a to już nie pierwszy raz gdzie dziecko zostaje odwiezione do szpitala z zdiagnozowanym zatruciem np siarką.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 17:49:21

    Może przełożony dyrektora zajął by się sprawami szkoły. Zatrucia ,pobicia itp a wszystko jakoś zmienia obrót sprawy i cichnie.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 18:11:20

    Raz po lekcji chemii dziewczynka była wynoszona przez koleżanki na oczach nauczyciela chemii a on miał to gdzieś po czym poszedł na swoje zaplecze gdzie później była wzywana karetka

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 18:11:48

    Karetka została wezwana 3 raz w tym roku szkolnym . Podejrzenie zatrucie oparami po lekcji chemii

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 18:33:11

    Miało być ...na policję i tvn'u

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 18:47:37

    Młyn był w szkole, borys płot madzi naprawił

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 18:53:19

    Pozdrawiam klasę 8a

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 18:53:24

    Dyrektor nigdzie nie zadzwoni bo zamiast wszystko pod dywan. Teraz zaczyna szukać alibi. To juz za późno.

  • ż0n$1 - niezalogowany 2019-11-04 18:55:29

    Pan od chemi i fizyki najlepszy nauczyciel w szkole , lecz nie pozwolił podłaczyć sie do maszyny

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 18:56:28

    Pozdrawiam serdecznie Piotrka ,Mikołaja ,Marcela

  • Student Prawa - niezalogowany 2019-11-04 18:57:42

    Jestem studentem prawa

  • Anonim - niezalogowany 2019-11-04 19:03:55

    Pozdrawiam serdecznie

  • Hyper - niezalogowany 2019-11-04 19:03:57

    Jeszcze trzy lata temu , nie było takich sytuacji w szkole, wszystko dzięki panu Sławomirowi (nauczycielowi wf). Dzieki niemu wszystkie zawody byly wygrywane bez kontuzji, żadnych urazów, nic nie ruszało uczniów pod jego skrzydłami.Uczniowie w tych czasach nie słuchają pana Sławomira i tak sie dzieje. Pozdrawiam pc mp mk ❤

  • gość 2019-11-04 19:13:37

    moim zdaniem romanko nie powinien uczyć w tej szkole a dyrektorem powinnam zostać ja

  • Lol123 - niezalogowany 2019-11-04 19:14:17

    Pozdrawiam Panią od języka niemieckiego

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 19:19:05

    turzno city w tvn

  • anonimek - niezalogowany 2019-11-04 19:19:54

    Pozdrawiam pana od historii

  • anonimek - niezalogowany 2019-11-04 19:20:12

    Pozdrawiam pana od historii

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 19:20:49

    Popieram. W trybie natychmiastowym odwołać dyrektora. Wojnie czas działać. Bo czkawką dojdzie i do Pana.

  • Beka - niezalogowany 2019-11-04 19:21:39

    Beka

  • Fan telewizji TVN - niezalogowany 2019-11-04 19:22:09

    Pewnie widzimy się za tydzień o 19:45 przed telewizorami.

  • Beka - niezalogowany 2019-11-04 19:24:48

    Ogólnie beka robimy ustawke za szkołą
    Uczniowie vs nauczyciele

  • Ziom z tvn - niezalogowany 2019-11-04 19:26:58

    Zapraszam na wywiad za tydzień o 19:45 w programie uwaga

  • Pozdro - niezalogowany 2019-11-04 19:28:01

    Nauczyciela od historii też wywalcie.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 19:28:36

    Pozdrawiam polonistke terrorystke

  • ADXDDDD - niezalogowany 2019-11-04 19:40:04

    Wywalcue pana Romana nauczyciela Fizyki i chemi z tej szkoły bo te wszystkie pogotowia to jego wina. Mnie też już na tych lekcjach robi się nie dobrze! A przy okazji Pana od historii też bo mi każe siedzieć z zmagdą i wyzywa mnie od malych.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 19:47:08

    Ale bałagan w tej szkole. Czy ktoś tam rządzi? Panuje nad tym? Chyba nie. Czy ktoś może to poukładać?

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 20:03:59

    Ucznowie dajcie sobie spokój z tymi komentarzami bo uwagi beda hi hi

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 20:05:57

    Brak słów

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 20:08:11

    Na lekcjach chemii gdy robione jest jakieś doświadczenie jest otwarte tylko jedno okno i to jeszcze uchylnie.Wcale się nie dziwię że dochodzi do takich sytuacji.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 20:09:01

    Ósma A spać bo jutro do szkoły hi hi

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 20:15:11

    Nie ma żadnego wsparcia żadnego w dyrektorze szkoły w Turznie.Dochodzilo do kradziezy,pobić u różnych innych sytuacji a konsekwencje i tak nie byly wyciągnięte tylko wszytko zamiecione pod dywan. Panie wójcie czas najwyższy zareagowac.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 20:34:39

    Poprostu dyrektor ma dobre układy z wójtem z Łysomice.... z Lubicza że szkoły go wywalili i przylaz do turzna

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 21:03:11

    Wójt jest na 100% świadomy co tam się dzieje jeśli tyle razy były karetki, straże tym bardziej pobytu dzieci w szpitalu z takimi objawami ☹️

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 21:36:55

    A język niemiecki to koszmar
    Nauczycielka nie jest w stanie prowadzić lekcji
    Naprawdę niewiem gdzie i jak nauczyciele zdają psychologie

  • Anonim - niezalogowany 2019-11-04 21:46:04

    A nauczyciel od chemii to psychologi na 100% nie zdał.
    Nie panuje nad emocjami czasami krzyczy na uczniów.
    I niepozwala podłączyć się do maszyny dość że otruwa to jeszcze wpisuje uwagi bez powodu i jedynki
    Generalnie patologia.

  • Rodzic - niezalogowany 2019-11-04 22:29:03

    Ja jako rodzic mojej córki która chodzi do tej szkoły nie wyobrażam sobie tego że aż taka za przeproszeniem patologia dzieje się w tej szkole. I ja na to nie pozwolę alby nadal tak się działo. Pan od fizyki i chemii jak moja córka powiada nie potrafi się nawet wysłowić, cały czas się jąka i krzyczy na uczniów. Zatruwa uczniów jakimiś chemikaliami, być może są one jakieś rakotwórcze albo coś bo się na tym nie znam. Ale jak mojej córce stanie się coś, nawet niech ten pan jej nie dotyka to wtedy to tak skromno nie będzie. I jeszcze jedno, uczniowie klas 8 mają tak dużo materiału i nauki, przygotowują się do egzaminów i mają jeszcze tak długo lekcje. Jak się kończy o 16 albo 15 i wraca się do domu to już jest praktycznie ciemno i się w tedy nic nie chce. Jak córka kończy lekcje o 16 to około 17 jest w domu, w tedy trzeba obiad zjeść, ma też obowiązki domowe i jeszcze musi uczyć się do północy a w tedy w szkole jest niewyspana nic z lekcji nie rozumie wraca do domu z płaczem i mówi mi że nie chce jej się żyć przez tą szkołę. To nie chodzi tylko o patologie jaka jest w tej szkole tylko o te niepotrzebne zmiany ze zlikwidowaniem gimnazjum. Jak już zlikwidowaliście gimnazjum to mogli byście zmniejszyć materiał do nauki, a nie wiele dzieci wpada w depresję.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 22:46:30

    Pamiętam gdy przy jednej z takich akcji Dyrektor wraz z Panią Psycholog rodzicom uczni próbowali przedstawić to tak że to dzieci coś rozpylily żeby wszystko uciszyc.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 23:29:50

    To może niech córka odloży telefon. Tik tok, fb, snap... itd pochłania dużo czasu. Moja córka też chodzi do tej klasy i jakoś nie siedzi po nocach. Dyrektor rzeczywiście neutralny, nie pomoże i nie zaszkodzi. Wszyscy nauczyciele źli i wymagający, a to gówniarzom się uczyć nie chce.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-05 00:07:29

    Oj biedna ta córka co ma lekcje do 15 ,16 co ona zrobi jak pójdzie dalej do szkoły i będzie musiała dojeżdżać, aż jej współczuję

  • Gość - niezalogowany 2019-11-05 05:52:55

    No teraz skaczcie sobie do oczu.A co to za stwierdzenie "jak mojej córce się coś stanie" Czubek wlasnego nosa tylko???? Dzieje się zle w szkole i my rodzice powinniśmy zabrać sie razem za sprawy dzieci.W tej 8 to może problem że ona taka przeladowana.I co prosiliscie posaliscie.....żadnego zrozumienia.A ostatnie pobicie w 1 klasie? Trzech na jednego.Jak finał wygląda?

  • Gość - niezalogowany 2019-11-05 06:27:25

    To co sie dzieje w tej szkole i gminie Łysomice. Jakie tam są układy to szkoda gadac! Ewidentnie powinno zająć się tym CBŚ...

  • Gość - niezalogowany 2019-11-05 06:30:03

    Dokładnie, potwierdzam powinno zająć sie tym poważniejesze służby takie jak CBŚ.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-05 06:45:05

    Finał sprawy pobicia w pierwszej klasie, wyglada tak, ze jeden z chłopców przeprosił, drugiemu rodzice nie pozwolili.

  • gość 2019-11-05 08:10:44

    Zatruł je dwuchlorek klasówki z matematyki.

  • gość 2019-11-05 10:01:59

    Psy szczekają - karawana idzie dalej

  • gość 2019-11-05 10:21:32

    Turzno... dobrze że to już wspomnienie, wystarczy na zebraniu wspomnieć że dziecko ma z czymś problem, to już do końca roku jest szykanowane. Jak nie masz dobrych układów z nauczycielami to kiepsko ma uczeń, może być grzeczny i się starać, bardzo dobrze 3-.

  • Somsiad - niezalogowany 2019-11-05 11:51:40

    Jak siem dopiero coś stanie kurła to siem za robotę bierom.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-05 12:26:30

    Ta szkoła to pomyłka uczniowie dostają uwagi za brak cyrkla a jak coś się dzieje to wszystko pod dywan dobrze że mam z głowy tą szkołę i pana dyrektora który nic tam nie robi oprócz brania pensji

  • pozdrawiam wszystkich czytając - niezalogowany 2019-11-05 16:07:20

    takie ciekawe rzeczy sie dzieja w tej szkole, jak mnie juz tam nie ma, szkoda

  • Gość - niezalogowany 2019-11-05 18:54:17

    Jak dyrektor nie może to księgową ze szkoły pomoże.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-05 19:34:48

    Turzno to jeden wielki spęd
    Było tak i będzie...
    Czas przenieść dzieci do innej szkoły
    Gorzej mają jak w więzieniu
    Nic nie mogą A przydupasy nauczycieli są jak święte krow..
    W autobusie to samo bo zaraz wielkie pretensje
    Uwagi za byle co
    Brak zeszytu, odwrócił się do kolegi
    No masakra
    Kiedyś szkoła była inna jak była na starym miejscu teraz to są kpiny
    Moje kolejne dziecko na pewno nie będzie chodziło do Turzna.
    Połowę nauczycieli powinno się wymienić..... bez dwóch zdań

  • gość 2019-11-05 20:32:06

    Ci wszyscy co piszą wulgarne komentarze będą sprawdzani przez policję poprzez ip komputera. Pozdrawiam was gimbuski

  • gość 2019-11-05 21:19:22

    Pozdrawiam woźnych

  • Ona - niezalogowany 2019-11-06 08:03:51

    #tematdlauwagi

  • gość 2019-11-06 08:57:52

    Niestety potwierdzam te negatywne opinie. Od kilku lat w szkole dzieje się źle. Naprawdę uważam, że wójt - skądinąd bardzo dobry człowiek - powinien zrobić w tej stajni ordnung.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 10:58:05

    Odchodząc od zdarzenia, a do tematu dyskusji to moim zdaniem jest PRZEŁADOWANA PODSTAWA PROGRAMOWA i to nie jest wina nauczycieli lecz ministerstwa. Ale nie ma w tej szkole zrozumienia dla dzieci, dziecko jest pozostawione same sobie z trudnościami szkolnymi.,nie ma wsparcia. Uwazam ,iż powinno się znieść Egzaminy końcowe w szkole podstawowej A wrócić,tak jak było kiedyś- w szkołach średnich. Wtedy by nie wywierano tak presji na uczniach ,by nauczyciel dobrze mógł wypaść w kontekście zdawalności egzaminów ,ktory nauczyciel na lepsze wyniki. Powinno liczyć się dziecko ,gdyż ono swój kształtuje rozwój .Najważniejsze jest dziecko ,nie nauczyciel.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 11:45:02

    Zgoda w 100%

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 12:50:36

    Zgadzam się i Ci niektórzy nauczyciele co dla wyrobienia sie materiału niezgodnie z przepisami wpisują do dziennika kartkówkę a tak naprawdę jest to praca klasowa ,gdyż jest już osiągnięta ilość prac klasowych i nie moze byc więcej w danym tygodniu ,a biedne dziecko musi temu podołać. A także u nie których nauczycieli nie mozna poprawić pracy klasowej ,bo jak mówi nie ma na to czasu,program trzeba przerabiać -porażka jak traktowani są uczniowie

  • Anonim - niezalogowany 2019-11-06 18:56:36

    Pozdrawiam P.C M.P bo to dobre mordy są, a PC to nawet jest w samorządzie szkolnym. Pan Roman, rzeczywiście czasem się jaka Ale nie znam tego powodu.

  • Mama - niezalogowany 2019-11-06 20:50:02

    Ta szkoła to jedna wielka pomyłka. Kasta i tyle. Nie ma mocnych na Pana Dyrektora i Panią Księgową. Wszystkie sprawy załatwianie,, po cichu,, tłumaczone że,, pierwszy raz byliśmy w takiej sytuacji,,. Nieodpowiedni ludzie na stanowiskach. Czy szkoła przechodzi jakiekolwiek kontrolę z Kuratorium? Panie wójcie czas na reakcję. Żałuję że posłałam dzieci do tej Instytucji. Dzieci Pani Księgowej są nie do ruszenia mimo karygodnego zachowania, nauczyciele zastraszeni przez P. Księgowa. O co tu chodzi!?

  • Aż nie mogę uwierzyć w to co c - niezalogowany 2019-11-08 16:10:53

    Rozumie oburzenie młodzieży ,uczyć nie wszyscy się lubią i to zawsze wina nauczycieli ,ale co winien dyrektor ,księgowa ,a tym bardziej autobus

  • Kapskyy - niezalogowany 2019-11-15 18:40:29

    Pozdrawiam mamę i tatę

  • gość 2019-11-15 20:48:21

    Najgorsze są osoby które oskarżaja bez podstawnie innych szczegolnie 7latków. Moim zdaniem taki rodzic zglaszajac na policje 7 latka bez dowodów powinnien puknac sie w glowe,a w skrajnych przypadkach przebadac sie psychiatrycznie! . Podając kogos na policje nie znaczy że ktoś jest winny i koniec. Kraj powinien weryfikowac matki które biora dzieci z bidula i biora za nie kase i są najwyrazniej nie w pełni umysle.

  • drukalka - niezalogowany 2019-11-15 20:52:59

    Finał pobicia w szkole jest taki , że dzieci tego nie zrobiły .Najwyraźniej patologia panuje w domu mlodego

  • Gość - niezalogowany 2019-11-16 21:30:37

    Rodzice tego biednego, pobitego chłopca dochodzą jego praw- i słusznie! Jeśli komuś przeszkadza fakt że poprosili o pomoc policję to znaczy ze mają świadomość ,że rzeczywistość jest inna niż ją przedstawiają. W takim przypadku oczernianie i zniesławianie ludzi, którzy oddają serce innym jest nie na miejscu!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 14:28:41

    Pobicia? Wszystkie podejrzenia i zarzuty wskazują na to że do żadnego pobicia nie doszło a tym bardziej nie przez dwójkę oskarżonych o to chlopcow. Taki jest finał sprawy.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 14:29:23

    Pobicia? Wszystkie podejrzenia i zarzuty wskazują na to że do żadnego pobicia nie doszło a tym bardziej nie przez dwójkę oskarżonych o to chlopcow. Taki jest finał sprawy.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-19 06:19:38

    Finał sprawy pobicia będzie w sądzie.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie