Akcja policji w salonie gier przy Szosie Chełmińskiej. Są zatrzymania [FOTO]

Sprawy kryminalne, Akcja policji salonie Szosie Chełmińskiej zatrzymania [FOTO] - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
TUB 06/02/2019 17:54

Policja zatrzymała 33-letniego mieszkańca osiedla Bielany i 32-letniego mieszkańca Chełmińskiego Przedmieścia.

Ciekawa "kryminalna historia" dotyczy zwłaszcza 32-letniego mężczyzny. Na jego celowniku znalazły się… toruńskie kościoły. Policjanci ustalili, że 19 stycznia po uprzednim wyłamaniu zamka w drzwiach wejściowych do jednego z kościołów na toruńskich Rybakach, dostał się do jego wnętrza, a następnie włamał się do czterech skarbonek na datki. Zabrał z nich kilkaset złotych.

- Z kolei 26 stycznia po uprzednim ukryciu się we wnętrzu kościoła, ponownie włamał się do czterech skarbonek na datki i zabrał znajdujące się w nich pieniądze. Następnie zbił szybę w nawie bocznej kościoła i uciekł - mówi Wioletta Dąbrowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Ale na tym się nie skończyło. Mężczyzna włamał się także do dwóch kościołów na toruńskim Rubinkowie. Działał w ten sam sposób, czyli znów włamał się do skarbonek i ukradł pieniądze przeznaczone na ofiarę. Policjanci ustalili jeszcze, że 24 stycznia doszło do włamania, które nie zostało zgłoszone policji. 32-latek wszedł do jednego z otwartych wtedy kościołów na osiedlu Koniuchy. Podobnie jak we wszystkich poprzednich przypadkach włamał się do skarbonki na datki i ukradł kilkadziesiąt złotych.

Mężczyznom grozi do 15 lat więzienia.

- Dodatkowo dokładnie tego samego dnia przy ul. Konfekcyjnej razem z 33-latkiem, po uprzednim wybiciu okna sklepu, dostał się do jego wnętrza skąd dokonał kradzieży pieniędzy, wyrobów tytoniowych i artykułów spożywczych. Wszystko warte kilkaset złotych - dodaje Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

W nocy, kiedy włamali się do kościołów na Rubinkowie włamali się jeszcze do baru przy ul. Żółkiewskiego, gdzie z kasy fiskalnej ukradli kilkadziesiąt złotych. Jak się okazało, 32-latek dopuścił się wszystkich tych przestępstw w warunkach recydywy.

Jego o rok straszy kompan wcale od niego nie odstaje swoją kryminalną przeszłością. W styczniu tego roku opuścił zakład karny po trzech miesiącach aresztu, który otrzymał za włamania do sklepów jednej ze znanych sieci. Policjanci wytypowali go wtedy również do rozboju, jakiego dopuścił się w nocy 23 sierpnia zeszłego roku. Wtedy przewrócił młodą kobietę i zabrał jej pozłacany pierścionek oraz torebkę wraz z zawartością telefonu komórkowego, portfela z pieniędzmi i innych drobiazgów.

Mężczyźni - 33-letni mieszkaniec Osiedla Bielany i 32-letni mieszkaniec Chełmińskiego Przedmieścia - zostali zatrzymani w salonie gier przy Szosie Chełmińskiej. W trakcie policyjnej interwencji funkcjonariusze odnaleźli również przy starszym z nich narkotyki. To było ponad 8 gramów białego proszku. Wstępne policyjne testy wykazały, że środek posiadał cechy charakterystyczne dla amfetaminy. Miał jeszcze blisko 1,5 grama tabletek ecstazy.

Sprawa jest rozwojowa. Teraz obu im grozi do 15 lat więzienia.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

(TUB)

fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

policja, toruń, kościoły, salon gier - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama