Akcja CBŚP w Toruniu. Gang zrujnował życie kilkudziesięciu osobom [WIDEO]

  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
Portal ototorun.pl 21/10/2019 12:00

Co najmniej 39 osób straciło dorobek życia przez działalność grupy przestępczej, która przejmowała od nich domy i mieszkania. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Toruniu.

Cztery osoby zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji. To śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Toruniu w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która udzielała wysoko oprocentowanych pożyczek, a następnie przejmowała nieruchomości stanowiące zabezpieczenie spłaty tychże pożyczek.

Według ustaleń policjantów grupa działała w latach 2013 - 2019.

Ofiarami tego przestępstwa padały osoby, które znajdowały się w trudnej sytuacji materialnej i nie zdawały sobie sprawy, że tracą własność nieruchomości już z chwilą podpisania aktu notarialnego umowy pożyczki. Z zebranego materiału wynika, że członkowie grupy mogli oszukać w ten sposób co najmniej 39 osób, przejmując od nich kilkadziesiąt nieruchomości o łącznej wartości prawie 28 mln zł.

W Prokuraturze Okręgowej w Toruniu zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące działania w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw znacznej wartości oraz wyzysku kontrahenta (lichwy). Jak informuje biuro prasowe CBŚP, na tym etapie śledztwa na poczet przyszłych kar i środków karnych zabezpieczono majątek należący do podejrzanych o łącznej wartości ok. 20 mln zł.

Sąd zgodził się na tymczasowy areszt dla trzech podejrzanych.

(Redakcja)

fot. CBŚP

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

cbśp, toruń, akcja, grupa przestępcza - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama