Agnieszka Kwiatkowska: Chcemy zainspirować przedsiębiorców

Inwestycje, Agnieszka Kwiatkowska Chcemy zainspirować przedsiębiorców - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Tomasz Kaczyński 04/06/2018 14:55

- Przedsiębiorcy coraz chętniej mówią o swoich sukcesach i o drodze do sukcesu. Mamy prelegentów, ekspertów, którzy bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą i chcą pomagać innym przedsiębiorcom, inspirować ich i podpowiadać rozwiązania praktyczne - mówi Agnieszka Kwiatkowska współorganizatorka konferencji "Firma przyszłości" w Toruniu

Oto Toruń: Co taka konferencja daje lokalnym przedsiębiorcom?

Agnieszka Kwiatkowska: Największy nacisk kładziemy na potężną dawkę merytorycznej wiedzy. Chcielibyśmy, aby wszyscy, którzy wezmą udział w konferencji wynieśli, jak najwięcej praktycznej wiedzy dla swojej firmy. Dlatego oprócz ekspertów, teoretyków są przedstawiciele firm z naszego lokalnego środowiska. Są takie firmy jak Neuca czy Marwit, firmy, które powiedzą konkretnie co się dzieje w ich przedsiębiorstwach i jak radzą sobie z różnymi problemami. Są też eksperci, praktycy -  Marcin Maj, Maciej Filipkowski - którzy może przekazać wiedzę na temat startupów

Stawiacie zatem głównie na wiedze praktyczną, która pozwoli przedsiębiorcom rozwijać ich firmy i lepiej przygotować ich na to, co wydarzy się w przyszłości. Jak pani sądzi na ile przedsiębiorcy są na tę przyszłość gotowi?

Nie chcę oceniać wiedzy przedsiębiorców. Po to robimy tę konferencję, żeby to wspólnie omówić i dowiedzieć się czegoś od ludzi, którzy mają i doświadczenie i wiedzę. Program był pod tym właśnie kątem przygotowywany.

Jest więc zapotrzebowanie na taką wiedzę i spotkanie?

Tak mięliśmy ponad 800 zgłoszeń. Zainteresowanie było od początku bardzo duże.

Nie każdy jednak chce dzielić się swoją wiedzą. Dla niektórych to pilnie strzeżone tajemnice.

Myślę, że to się zmienia. Przedsiębiorcy coraz chętniej mówią o swoich sukcesach i o drodze do sukcesu. Mamy prelegentów, ekspertów, którzy bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą i chcą pomagać innym przedsiębiorcom, inspirować ich i podpowiadać rozwiązania praktyczne.

To dobrze, ale gdy pojawiają się na drodze przedsiębiorcy jakieś trudności to nierzadko mają one charakter administracyjny, interpretacyjny, podatkowy.  

Dlatego profesor Leszek Balcerowicz o tym właśnie mówił podczas konferencji. Jak się robi biznes w tych warunkach instytucjonalnych, jakie mamy w tej chwili. Również Marek Zuber poświęcił sporo miejsca temu, jak inwestować w dzisiejszym środowisku gospodarczym. Staramy się jednak oddzielić te kwestie od spraw politycznych, bo nie chcemy, żeby pojawiły się tu jakiekolwiek kontrowersje. Koncentrujemy się na warunkach gospodarczych. Wszystkie te prelekcje, wspólne rozmowy mogą w istotny sposób przyczynić się do rozwoju lokalnych, toruńskich firm, bo właśnie im jest ta konferencja dedykowana.

Rzeczywiście tacy eksperci jak Marek Zuber czy Leszek Balcerowicz niezbyt często przyjeżdżają do Torunia.

Profesor Balcerowicz ma duży sentyment do naszego miasta, bardzo chętnie przyjął zaproszenie i jak sam powiedział do Torunia zawsze chętnie wraca.   

Pani od początku pracuje przy organizacji tej konferencji. Pierwsza okazała się sukcesem dlatego jest kolejna edycja. Pewnie za rok czeka nas kolejna jeszcze większa. Kto zainspirował Panią do organizacji Konferencji Firma Przyszłości? 

Izba Przemysłowo handlowa co roku organizowała podobne wydarzenia. Rok temu to spotkanie miało innych charakter, bo sama Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu się zmienia, przechodzi transformację. Mamy w tych działaniach duże poparcie Zarządu Izby. Chcieliśmy, żeby to było ważne, dla przedsiębiorców, duże wydarzenie i mające praktyczny wymiar. Konferencję tworzy cały zespół a w tym zespole jest również pan Marcin Klejnowski z zarządu IPH, bardzo zaangażowany w realizację tego projektu. Po pierwszej konferencji zainteresowanie było tak duże, że w tym roku chcieliśmy po prostu odpowiedzieć na potrzeby przedsiębiorców i zrobić konferencję, która będzie miała już szerszy zasięg.

W restauracji hotelu Filmar rozmawiał Tomasz Kaczyński.

Agnieszka Kwiatkowska: Chcemy zainspirować przedsiębiorców komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama