Agata Witkowska: Toruński rynek mieszkaniowy jest specyficzny

Ciekawostki, Agata Witkowska Toruński rynek mieszkaniowy specyficzny - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 16/05/2018 06:05

Rozmowa z Agatą Witkowską, absolwentką historii, ekspertką od rynku nieruchomości specjalizującą się w rynku pierwotnym. Obecnie menadżerem w firmie Deweloperzy Toruń. Firmie, która w krótkim czasie zdołała przekonać deweloperów, że warto oddać sprawy sprzedaży nowych nieruchomości specjalistom.

Oto Toruń: Firma Deweloperzy Toruń oferuje zupełnie nowy sposób sprzedaży mieszkań i nieruchomości. Jesteście brokerem deweloperów, hurtownikiem. Właściwie, każdy, kto szuka mieszkania, może przyjść do was i przejrzeć ofertę dostępną na rynku.

Agata Witkowska: Tak, ale tylko nowe mieszkania i domy. Nie zajmujemy się rynkiem wtórnym.

Pomijając tych, którzy szukają mieszkań używanych, z rynku wtórnego jesteście firmą, która daje dużo wygody wszystkim poszukującym nowych mieszkań

To prawda. Przychodzą do nas i otrzymują ofertę wielu różnych deweloperów. Dowiadują się też o nowych, dopiero planowanych inwestycjach i jaka jest aktualna oferta na rynku deweloperskim. Mamy dużą wiedzę o rynku i możemy też powiedzieć, czego można się spodziewać po danej inwestycji za pięć, czy dziesięć lat i jak będzie się zmieniała okolica wokół budynku, w którym ktoś zdecydował się na zakup mieszkania. Znając plany zagospodarowania przestrzennego, możemy udzielić naszym klientom rzetelnej i wiarygodnej informacji. Czasami klient trafia do nas ze wstępnie wybranymi mieszkaniami, a po wnikliwej rozmowie i rozpoznaniu potrzeb okazuje się, że możemy zaproponować mu inną nieruchomość, doskonale dopasowaną do jego preferencji i możliwości finansowych. Jesteśmy obiektywni i działamy w interesie klienta i to niewątpliwie jest nowe podejście do sprzedaży mieszkań, nieruchomości. Nic na siłę i za wszelką cenę. Liczy się przede wszystkim kupujący, a nie interes tego czy innego dewelopera. To indywidualna, kompleksowa obsługa każdego klienta i co najważniejsze pomoc jest nieodpłatna.

Nie pobieracie prowizji? To na czym zarabiacie?

Naszą prowizję pokrywa deweloper, ale nie ma to zupełnie wpływu na cenę mieszkania, bo prowadzimy z deweloperami wspólną politykę cenową. Mamy tak skonstruowane umowy, że ta cena się nie zmienia na niekorzyść klienta. Poza tym sprzedajemy dużą ilość mieszkań dlatego mamy jako sprzedawca hurtowy duże możliwości negocjacyjne. Nasze ceny mogą być czasami nawet nieco lepsze niż bezpośrednio u deweloperów, z którymi pracujemy.
Jak zareagowali deweloperzy na rynku toruńskim na waszą ofertę, propozycję hurtowej sprzedaży mieszkań. Przyjęli was entuzjastycznie? Uznali, że to dobry pomysł?

Początki wcale nie były łatwe. Musieliśmy niekiedy długo przekonywać deweloperów, że warto z nami współpracować. Myślę, że teraz już widzą, że w istotny sposób wpieramy ich działy sprzedaży, że dzięki nam sprzedają mieszkania szybciej, a o pewnych inwestycjach ludzie dowiadują się tak naprawdę dzięki nam. Często ludzie są zaskoczeni, że w budynku, w którym wydawało się, że sprzedane są już wszystkie mieszkania, można jeszcze coś kupić.

Przekonali się, że dzięki wam, mogą dotrzeć, do większej liczby potencjalnych klientów Sytuacja się zmieniła

Tak. Teraz chętnie z nami współpracują. Często też wyręczamy deweloperów w promowaniu inwestycji. Możemy szybciej nagrać film pokazujący, konkretną ofertę i dotrzeć z informacją do większej liczby tych, którzy zainteresowani są zakupem mieszkania. Deweloperzy, z którymi współpracujemy, są zatem zadowoleni z naszej pracy, ale też nie ukrywam, że są wciąż tacy, którzy radzą sobie bez naszej pomocy. Mamy nadzieję, że z czasem się przekonają, że warto robić to razem z nami. Rynek nieruchomości cały czas się zmienia. Klienci są coraz bardziej wymagający, zmieniają się techniki komunikacji. My koncentrujemy się tylko na sprzedaży i to jest naszą siłą. Nie budujemy, tylko sprzedajemy mieszkania, zatem nie zajmuje nas to wszystko, co wiąże się z realizacją inwestycji.

Jesteście więc biurem sprzedaży mieszkań, miejscem, gdzie każdy zainteresowany zakupem mieszkania w Toruniu może przyjść i dowiedzieć się jakie oferty są aktualnie do rozważenia.

Tak jest, ale to nie wszystko. Zapewniamy również pomoc naszych doradców w kompletowaniu dokumentów niezbędnych do pozyskania kredytu na zakup mieszkania. Nikt nie musi chodzić do dewelopera i prosić o dokumenty. To wszystko robią za niego nasi doradcy i robią to bez żadnych dodatkowych opłat. To część naszych usług, a to duże ułatwienie dla osób zainteresowanych zakupem i pozyskaniem kredytu.
Deweloperzy i pośrednicy świetnie nas już znają. Teraz staramy się przekonać wszystkich potencjalnych nabywców mieszkań, żeby najpierw odwiedzili nas, bo oszczędzą w ten sposób i czas i pieniądze. U nas znajdą i fachową pomoc i dowiedzą się tego wszystkiego, co najważniejsze o już zrealizowanych i przyszłych inwestycjach mieszkaniowych w Toruniu. Mamy coraz więcej poleceń przez znajomych, rekomendacji. Jest coraz więcej zadowolonych klientów.

A jak Pani ocenia ofertę mieszkaniową w Toruniu. Spełnia oczekiwania tych, którzy poszukujących obecnie mieszkania?

Rynek toruński jest dość specyficzny. Ceny mieszkań w Toruniu nie są niskie, ale bierze się to ze stosunkowo wysokich cen działek, jakie są dostępne pod zabudowę. Nawet na Jarze ceny są już coraz wyższe, ale są też inne lokalizacje bardzo przyszłościowe. Np. Lewobrzeże gdzie rozwija się infrastruktura, powstają nowe sklepy, przedszkola. Jeśli ktoś zdecyduje się, kupić mieszkanie w tej części miasta na pewno na tym zyska za kilka lat. Problemem jest jeszcze to przekonanie, że mieszkanie na lewobrzeżu może być problematyczne ze względów komunikacyjnych, a to już się zmieniło i teraz niektórych może co najwyżej powstrzymywać przed zakupem mieszkania w tej części miasta planowany remont mostu Piłsudskiego. Tymczasem, to będzie, tylko czasowe utrudnienie a lewobrzeże w najbliższych latach będzie tylko zyskiwało na atrakcyjności jako miejsce do mieszkania. Dziś jeszcze w niższej cenie w wyższym standardzie niż na prawym brzegu Torunia.

A wymagający klienci, poszukujący najwyższych standardów? Dla nich też się w Toruniu buduje?

W sensie architektonicznym oferta toruńska jest coraz lepsza. Jest coraz więcej ciekawych inwestycji, oferujących wysoki standard zamieszkania i ciekawą okolicę. Nowa inwestycja klasy Premium w samym centrum miasta to absolutnie topowa, spełniająca oczekiwania bardzo wymagających klientów propozycja. Rynek, deweloperzy, bardzo szybko reagują na zapotrzebowanie ludzi. Tu też będzie coraz lepiej i coraz ciekawiej.

W Toruniu rozpoczęliście swoja działalność, ale już jesteście obecni w innych miastach. Rozwijacie się bardzo szybko, a to oznacza, że jesteście ludziom potrzebni.

Mamy już placówkę w trójmieście i tam również rozwijamy nasza działalność. Nierzadko, udaje nam się pozyskać kogoś z Torunia, kto chce inwestować w nieruchomości na terenie trójmiasta i odwrotnie. Prężnie działamy też w warszawie i w Łodzi, z której pochodzę. Rozwijamy się rzeczywiście bardzo szybko, a naszym celem jest przekonanie potencjalnych nabywców mieszkań i  nieruchomości, że poszukiwanie mieszkania warto rozpocząć od nas.

Reklama

Agata Witkowska: Toruński rynek mieszkaniowy jest specyficzny komentarze opinie

 • gość 2018-05-14 17:21:30

  to trochę smutne, byłem tam rok temu i merytorycznie ta Pani jest na bardzo niskim poziomie jeśli chodzi o rynek nieruchomości. zatrudniona ewidentnie jako twarz biura i nie powinna być kreowana na eksperta.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-16 09:57:27

  Jeżeli był Pan rok temu to mogło tak być bo z tego co wiem to pracuje w tej branży od roku . Przez rok dużo może się zmienić

 • Gość - niezalogowany 2018-05-16 09:59:19

  Jeżeli był Pan rok temu to mogło tak być bo z tego co wiem to pracuje w tej branży od roku . Przez rok dużo może się zmienić

 • Gość - niezalogowany 2018-05-16 10:06:38

  Czyli Ekspert z rocznym doświadczeniem? :D

 • Mel - niezalogowany 2018-05-16 10:10:17

  Czy posiadają Państwo biura w innych miastach?

 • Justyna - niezalogowany 2018-05-16 10:24:06

  Odpowiadając niezadowolonemu Panu , każdy kiedyś zaczynał ! Pani Agata pomogła mi w znalezieniu świetnego mieszkania , odwiodła mnie od decyzji zakupu mieszkania od innego dewelopera , gdzie miałam podpisana umowę . Przedstawiła mi ofertę mojego obecnego idealnego mieszkania ( nie będę reklamowała dewelopera :) ) wydaje mi się iż ocenianie początków pracy w żadnym przypadku nie wyjdzie korzystnie

 • Marta - niezalogowany 2018-05-16 10:55:18

  Pani Agata wie o nieruchomościach w Toruniu więcej niż niejedna ekspertka z długim stażem. Jestem bardzo zadowolona z tej firmy

 • Deweloperzy Toruń - niezalogowany 2018-05-16 10:58:52

  Oczywiście , posiadamy biura w Gdańsku i Warszawie. Działamy również mobilnie w Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie i Bydgoszczy. Pozdrawiamy Deweloperzy Toruń

 • Gość - niezalogowany 2018-05-16 12:26:32

  Jeżeli Pani ma roczny staż i nie miała wcześniej nic wspólnego z nieruchomościami, to do eksperta chyba jeszcze długa droga...

 • Gość - niezalogowany 2018-05-16 13:15:43

  Ekspert jak ekspert , zwał jak zwał skoro dziewczyna jest skuteczna to wydaje mi się ze po roku czasu można wypowiadać się na temat rynku gdzie buduje kilku deweloperów .

 • Gość - niezalogowany 2018-05-16 14:58:43

  Pani Agata 100/100 pełen profesjonalizm . Gratuluje i pozdrawiam

 • Gość - niezalogowany 2018-05-16 17:37:48

  ❤️

 • Monika M. - niezalogowany 2018-05-16 19:07:06

  P. Agata jest świetnym doradzca ! Moim zdaniem nie ma lepszego w Toruniu. Dzięki Pani Agacie kupiłam dwie nieruchomości w Trojmiescie, które od 2 mc przynoszą mi zadowalajace zyski. Obecnie finalizujemy zakup mieszkania w Toruniu. Miano eksperta nieruchomości nalezy się w 100% .

 • Grzegorz - niezalogowany 2018-05-16 19:08:38

  Jak zwykle nasze społeczeństwo choruje na tzw. ból dupy . Boli już Was ze dziewczyna robi coś więcej i się pokazuje . Chciałbym poznać tych wszystkich ekspertów komentujących nie podając danych . Pani Agato nie znam Pani , ale widziałem filmy na YT . Jak będę chciał kupić nieruchomość napewno się do Pani zgłoszę . Proszę robić swoje i nie oglądać się na idiotów . Pozdrawiam Grzegorz

 • gionna - niezalogowany 2018-05-18 13:54:37

  Witam wszystkich potrzeb kredytu lub finansowanie projektu prosimy o kontakt Mauro Pana, który pomoże Ci tutaj są poczty [email protected] [email protected]

 • UIa - niezalogowany 2018-05-18 17:19:54

  Jest tylu zawistników. Porozmawiajcie z Agatą Witkowska o nieruchomościach to przekonacie się ile jest warta. Ja rozmawiałam i jestem przekonana że mogłaby was zaskoczyć.

 • Arek Bochniarz - niezalogowany 2018-05-18 18:05:07

  Agata jest najlepsza. Proszę nie przejmować się komentarzami frustratów.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez ototorun.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Tub Tomasz Urbański z siedzibą w Toruń 87-100, Winnica 41

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"