13°C bezchmurnie

50-letni mężczyzna płonął w Toruniu [NOWE INFORMACJE]

Wiadomości, letni mężczyzna płonął Toruniu [NOWE INFORMACJE] - zdjęcie, fotografia

Dziś w nocy przy Muzeum Etnograficznym doszło do dramatycznej sytuacji. 50-letni mężczyzna płonął na oczach mieszkańców Torunia. Aktualnie przebywa w Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.

Płonący mężczyzna przed godz. 3 w nocy wybiegł z zarośniętego krzewami pasa zieleni przy ul. Wały Gen. Sikorskiego (w pobliżu Muzeum Etnograficznego). Na miejsce od razu zostały wezwane służby ratunkowe. Sprawą już zajmuje się toruńska policja, która poinformowała nas o bieżących ustaleniach. 

- Według relacji świadków, którzy przechodzili w tamtym rejonie, w pewnym momencie z krzaków wybiegł mężczyzna, na którym paliła się odzież. Świadkowie ugasili ogień i wezwali pogotowie ratunkowe. 56-latek bez stałego miejsca zamieszkania pojechał do szpitala z poparzeniami - informuje Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji.

Mężczyzna trafił do szpitala na toruńskich Bielanach. Jego stan był bardzo poważny. Dlatego 50-latek został od razu przetransportowany do Siemianowic Śląskich, czyli do najlepszego ośrodka do spraw oparzeń w Polsce. Mężczyzna już jest na Śląsku pod opieką lekarzy. 

- W naszym szpitalu znajduje się pacjent z Torunia - informuje dr n. med. Justyna Glik z Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich. Jest hospitalizowany w oddziale intensywnej terapii. Mogę powiedzieć tylko tyle, że stan pacjenta jest bardzo ciężki i jest na granicy niewydolności oddechowo-krążeniowej. Torunianin ma bardzo dużą powierzchnię urazu i ma w tej chwili wdrożone standardowe leczenie.

Natomiast policjanci z Torunia wciąż badają okoliczności tego wypadku. Mundurowi będą sprawdzać, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy bezdomny został podpalony. 

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

50-letni mężczyzna płonął w Toruniu [NOWE INFORMACJE] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl