250 km dróg do przebudowy. Gmina Lubicz rozpoczyna remonty

Drogi, dróg przebudowy Gmina Lubicz rozpoczyna remonty - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 08/07/2019 07:15

Gmina Lubicz ustaliła ostateczna wersję terminarza remontów dróg. Do 2023 roku przebudowanych i odnowionych ma zostać ponad 250 km szos.

Przypomnijmy, wstępną wersję tego harmonogramu opublikowano w maju tego roku. - Stworzenie harmonogramu budowy i modernizacji dróg na całą kadencję było jednym z moich ważniejszych postulatów wyborczych. Dlaczego? Drogi w naszej gminie to temat niezwykle palący, żywo interesujący mieszkańców. Potrzeby są tu przeogromne, a zaległości wieloletnie - mówił wójt Marek Nicewicz.

Mieszkańcy mieli możliwość zapoznania się z pomysłami lokalnej władzy oraz przedstawić swoje propozycje. Pojawiły się różne pomysły, wiele osób zdecydowało się zabrać głos w tej sprawie. Przedstawiciele Urzędu Gminy odbyli również kilka spotkań z osobami mającymi własną koncepcję miejsca i czasu remontów. - Dziękuję za tak duży odzew, zarówno mieszkańcom, którzy się ze mną skontaktowali, jak i sołtysom, radom sołeckim i radnym. Co mnie ogromnie cieszy, uwagi były merytoryczne, a dyskusja rozsądna - podkreślił wójt. 

Po przeanalizowaniu uwag i możliwości organizacyjno-finansowych gminy powstała ostateczna wersja tego dokumentu dostępna tutaj. Jeżeli pojawią się dodatkowe środki, możliwe będzie poszerzenie zakresu prac. Drogi ujęte w harmonogramie będą budowane przede wszystkim z budżetu gminy, przy współpracy z innymi samorządami, a także z pieniędzy unijnych i Funduszu Dróg Samorządowych. Na drogowe inwestycje wójt i rada co roku chcą przeznaczyć ponad 10 mln zł. 

- Mieszkańcy doceniają fakt, że po raz pierwszy w naszej gminie powstał taki dokument, który w jasny i transparentny sposób informuje o terminarzu prac. Wiem, co jesteśmy w stanie zrobić i nie chcę nikomu obiecać więcej niż mogę, ponieważ byłyby to wyłącznie puste obietnice - podsumowuje Marek Nicewicz. 

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. pixabay.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

gmina lubicz, drogi, remonty, budowa - komentarze opinie

  • gość 2019-07-11 13:43:48

    Kurczę, spojrzałem sobie na budżet na 2018 roku i tam stoi jak byk - na drogi 9 mln. Czyli nowy wójt da ... 1 mln więcej. No sukces, jak cholera.

  • gość 2019-07-12 08:42:45

    Dlaczego nie było konsultacji z mieszkańcami? Na zebraniu wiejskim se pogadamy,

  • gość 2019-08-20 21:21:30

    Akiedy do jasnej cholery wójt gminy Lubicz raczy ruszyć tyłek na krajową 15? i wyremontować odcinek od Grębocina do Gronowa? juz od kilku lat obiecywano chodnik i ścieżkę rowerową, oraz przystanek na żądanie przy stacji Orlen w Rogówku? Iść tą drogą w dzień to koszmar a w nocy ( zwłaszcza zimą) to warto najpierw sobie znicz zapalić. Tędy chodzą dzieciaki do szkoły a nie wszyscy mają samochód czy możliwość dowozu. Proszę sprawdzic w statystykach ile co roku jest wypadków i ile ludzi ginie. A wy tylko obiecujecie, a jak dorwiecie sie do koryta to macie wszystkich w d...e, kabza własna ważniejsza. A pitolenie o tym, ze to krajówka... spoko - 10 lat temy słychac było te samą gadkę.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama