140 tys. złotych na ciekawe projekty sportowe w podtoruńskiej gminie [FOTO]

Inne dyscypliny, złotych ciekawe projekty sportowe podtoruńskiej gminie [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 26/05/2019 10:19

Kluby sportowe i stowarzyszenia z gminy Obrowo podpisały umowy na wsparcie finansowe swojej działalności. Na ten cel przeznaczono 140 tys. zł.

Organizacje, które mogą liczyć na pieniądze od urzędników, wyłoniono w ramach konkursu, rozstrzygniętego 28 lutego. W maju ich przedstawiciele podpisali umowy pozwalające na otrzymanie tych środków.

Swoje wnioski o dofinansowanie działalności i realizacji zadań publicznych w ramach zadania pod nazwą „Upowszechnianie kultury fizycznej i rozwój sportu” zgłosiło 11 klubów sportowych bądź stowarzyszeń, które “zachęcają do udziału we współzawodnictwie sportowym, co wpływa na popularyzowanie sportu w gminie i zdrowego trybu życia nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród osób dorosłych”. Po zbadaniu i weryfikacji ofert urzędnicy zdecydowali, że 140. tys. złotych przeznaczonych na ten cel trafi do 10 organizacji.

Specjalnie powołana komisja podczas podejmowania decyzji o przyznaniu środków i wysokości dofinansowania kierowała się przede wszystkim kosztem realizacji przygotowanego programu, spójnością planowanych działań, a także znaczeniem projektu dla lokalnej społeczności. Ważne było również m.in. doświadczenie organizacji w przeprowadzeniu określonych w ofercie zadań.

Poniżej przedstawiamy listę klubów i stowarzyszeń, które otrzymały dofinansowanie, nazwę projektu oraz przyznane kwoty:

  1. Klub Sportowy „ORZEŁ” Głogowo - „Rozwój i upowszechnianie kultury fizycznej przez klub sportowy „ORZEŁ” Głogowo” - 48.000,00.

  2. Akademia Karate Tradycyjnego „BUDO” Kawęczyn - „Organizacja, szkolenie i udział dzieci i młodzieży w imprezach sportowych w 2019 roku” - 4.200,00.

  3. Uczniowski Klub Sportowy „KOMETA” Obrowo - „Prowadzenie szkolenia dzieci i młodzieży w kolarstwie UKS Kometa Obrowo oraz udział we współzawodnictwie sportowym” - 32.700,00.

  4. Toruński Klub KARATE – DO „RONIN” - 1. Zakup sprzętu sportowego; 2. Organizacja VIII Mistrzostw Ziemi Dobrzyńskiej o puchar Wójta Gminy Obrowo” - 5.500,00.

  5. UKS A&W TEAM Obrowo - „Upowszechnianie kultury fizycznej i rozwój sportu”- 35.300,00.

  6. Uczniowski Klub Sportowy „FENIKS OBROWO” - „Akademia Młodego Piłkarza – szkolenie sportowe z elementami piłki nożnej wraz ze zgrupowaniem piłkarskim” - 7.500,00.

  7. Stowarzyszenie „Nasze Silno” - „Gminna Liga Tenisa Stołowego oraz cykl rajdów Nordic Walking dla mieszkańców gminy Obrowo” - 2.300,00.

  8. Klub Sportowy „Tygrysy” Głogowo - „Integracja społeczno-sportowa jako sposób na spędzanie czasu wolnego i uprawianie sportu” - 1.000,00.

  9. Wiejskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Edukacja i Przyszłość” w Brąchnówku - „Razem do Wolności Dobrzejewice 2019. Przełajowe biegi dla wszystkich - edycja VII” - 1.000,00.

  10. Obrowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Sportu „Nasza Szkoła” - „W duecie zawsze raźniej” - 2.500,00.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. obrowo.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

gmina obrowo, sport, karate, a&w team obrowo - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama