108-letnia Elżbieta Rogala uhonorowana medalem Unitas Durat

Ciekawostki, letnia Elżbieta Rogala uhonorowana medalem Unitas Durat - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Portal ototorun.pl 04/11/2019 09:00

Elżbieta Rogala, jedna z najstarszych mieszkanek województwa 6 listopada skończy 108 lat. Z tej okazji marszałek Piotr Całbecki odwiedził dziś (4 listopada) jubilatkę w Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie i, w imieniu samorządu województwa, przekazał życzenia urodzinowe. Elżbieta Rogala jest jedną z osób, które otrzymały Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis w ramach akcji honorowania osób, które swoją pamięcią sięgają do początków odrodzonej ojczyzny, zorganizowanej z okazji ubiegłorocznej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Elżbieta Rogala urodziła się 3 listopada 1911 roku w Zamościu niedaleko Chojnic w województwie pomorskim, w pierwszych latach życia rodzina przeprowadziła się do Krostkowa w województwie wielkopolskim. W listopadzie 1937 roku pani Elżbieta wyszła za mąż za Franciszka, z którym zamieszkali w Bydgoszczy.

W ostatnich latach przed wojną mąż pracował w zieleni miejskiej, a pani Elżbieta zajmowała się domem. Pan Franciszek wzięty do niewoli, pracował jako ogrodnik, powrócił w 1943 roku i krótko po wojnie zmarł. Małżeństwo doczekało się trójki dzieci (syna i dwóch córek).

Pani Elżbieta początkowo po wojnie utrzymywała się z renty po mężu, a od 1956 roku rozpoczęła pracę w bydgoskich Zakładach Graficznych im. Komisji Edukacji Narodowej przy ulicy Jagiellońskiej. Pani Elżbieta doczekała się trzech wnuków i 1 jednego prawnuka.

Urząd Marszałkowski wciąż kontynuuje akcję honorowania osób, które ukończyły setny rok, rozpoczętą z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym UM zaprasza do kontaktu rodziny osób z województwa kujawsko-pomorskiego, które w tym roku skończą setny rok życia, a także osób, powyżej setnego roku życia, a którym do tej pory UM nie wręczył medalu. Kontakt pod numerem telefonu 56 62 18 344.

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

108-letnia Elżbieta Rogala uhonorowana medalem Unitas Durat komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama