1000 młodych ludzi w żółtych koszulkach opanowało Toruń [FOTO]

Religia, młodych ludzi żółtych koszulkach opanowało Toruń [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 19/07/2019 13:35

Piątkowa (19 lipca) msza św. w katedrze śś. Janów w Toruniu pod przewodnictwem bp Wiesława Śmigla zainaugurowała obóz integracyjno-formacyjny dla około tysiąca uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Młodzi ludzie w mieście Kopernika będą przebywać do 30 lipca.

W organizację obozu włączyły się władze województwa i miasta, diecezja toruńska i toruńskie uczelnie. Dla uczestników przygotowano bardzo bogaty program. W pierwszych dniach odwiedzą planetarium, Dom Eskenów, czyli Muzeum Historii Torunia i Młyn Wiedzy, wezmą też udział w festiwalu Song of Songs.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” co roku organizuje obchody Dnia Papieskiego, z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Cieszę się bardzo, że możemy w naszym województwie, którego patronem jest właśnie św. Jan Paweł II, gościć stypendystów fundacji, czyli młodzież z całego kraju – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W niedzielę (21 lipca) stypendyści powiedzą świadectwa we wszystkich toruńskich parafiach. Opowiedzą, skąd pochodzą, jakie są ich zainteresowania i co zmieniło się w ich życiu od momentu przystąpienia do programu stypendialnego fundacji. W przyszłotygodniowym programie zaplanowano dzień na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, warsztaty medialne w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, wycieczki do Górska i na Barbarkę, a także odwiedziny w Urzędzie Marszałkowskim. Stypendyści w sobotę (27 lipca) zorganizują obozowy dzień papieski, a popołudniu na trybunach Motoareny będą kibicować zawodnikom podczas Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu.

Msza św. na zakończenie obozu w kościele Wniebowzięcia NMP odbędzie się w niedzielę (29 lipca). Po niej zostanie wyemitowany na żywo w TVP1 z Bulwaru Filadelfijskiego program "Między Ziemią a Niebem". Natomiast wieczorem uczestnicy zgromadzą się na toruńskim rynku na koncercie zespołu Tylko Ty, składającego się ze stypendystów i absolwentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W planie obozu znajdzie się czas nie tylko dla ducha, ale również dla ciała. W poniedziałek (29 lipca), stypendyści zmagać się będą w wielu konkurencjach sportowych w czasie Dnia Sportu, który odbywać się będzie w Arenie Toruń. Obóz zakończy się dzień później.

Pomysł obozów wakacyjnych dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zrodził się 2001. Umożliwiają one poznawanie bogactwa kulturowego, duchowego oraz intelektualnego kraju. Do tej pory stypendyści odwiedzili m.in.: Kraków, Warszawę, Trójmiasto, Poznań, Gniezno, Wrocław, Aglomerację Śląską i Zagłębie, Łódź, Częstochowę, Bydgoszcz, Toruń, Lublin, Zamość, Olsztyn, Frombork, Szczecin, Świnoujście, Przemyśl, Rzeszów, Wadowice, Ełk, Augustów, Białystok, Tarnów, Koszalin i Kielce.

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

żółte koszulki, toruń, dzieło nowego tysiąclecia - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama